Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Siedemnaste sprzątanie świata

Siedemnaste sprzątanie świata

Pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady" od 17 do 19 września br., będzie przeprowadzona w Polsce akcja "Sprzątanie Świata".

Tradycyjnie w trzeci weekend września będziemy robić porządki w najbliższej nam okolicy. Dzisiaj zaczyna się siedemnasta, polska edycja ogólnoświatowej akcji "Clean Up the World".
W tym roku organizatorzy proponują, by zachęcać Polaków m.in. do porządkowania terenów nad wodami i wzdłuż rzek. Zachęcamy wszystkich młodszych i starszych mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do włączenia się w akcję i porządkowanie terenów swoich posesji i okolic.
Sprzątanie świata to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie, w trzeci weekend września.
Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się tam w 1989r. W Australii akcja odbywa się w marcu. Jej organizatorem jest organizacja społeczna „Clean up Australia".
W Polsce „Sprzątanie świata" przeprowadza się co roku, począwszy od 1994r.
Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.
Co roku, w akcji uczestniczy młodzież szkolna, dzieci w wieku przedszkolnym, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady" od 17 do 19 września br., będzie przeprowadzona w Polsce akcja "Sprzątanie Świata". Tradycyjnie w trzeci weekend września będziemy robić porządki w najbliższej nam okolicy. Dzisiaj zaczyna się siedemnasta, polska edycja ogólnoświatowej akcji "Clean Up the World".W tym roku organizatorzy proponują, by zachęcać Polaków m.in. do porządkowania terenów nad wodami i wzdłuż rzek. Zachęcamy wszystkich młodszych i starszych mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do włączenia się w akcję i porządkowanie terenów swoich posesji i okolic.Sprzątanie świata to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie, w trzeci weekend września.Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się tam w 1989r. W Australii akcja odbywa się w marcu. Jej organizatorem jest organizacja społeczna „Clean up Australia".W Polsce „Sprzątanie świata" przeprowadza się co roku, począwszy od 1994r.Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.Co roku, w akcji uczestniczy młodzież szkolna, dzieci w wieku przedszkolnym, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.