1. „Silna biało-czerwona” – Święto Wojska Polskiego w Niecieczy

„Silna biało-czerwona” – Święto Wojska Polskiego w Niecieczy

15 sierpnia 2023 roku w całym kraju obchodzono Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji przy stadionie Bruk-Bet Termalica w Niecieczy odbył się piknik „Silna biało-czerwona”, zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wydarzenie zgromadziło setki mieszkańców i zaproszonych gości, którzy mogli podziwiać sprzęt wojskowy, między innymi: Czołg LEOPARD, Kołowy Transport Opancerzony ROSOMAK, Moździerz samobieżny RAK, Wyrzutnię WR-40 LANGUSTA i Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, będącego współorganizatorem pikniku, w Mobilnym Punkcie Rekrutacyjnym udzielali informacji o rekrutacji do Wojska Polskiego, Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze z Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej z 11 Brygady Obrony Terytorialnej oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego przy swoich punktach promocyjnych opowiadali o służbie. Zaprezentowało się także Muzeum Historii Lotnictwa i Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. Ponadto odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa. Wręczono też odznaczenia i okolicznościowe grawery. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak skierował list do uczestników odczytany przez Poseł na Sejm RP Annę Pieczarkę.W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Sak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Żabna Marta Herduś oraz Danuta i Krzysztof Witkowscy Prezesi BRUK-BET® Sp. z o.o. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który otrzymał podziękowanie od Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk. Piotra Rowińskiego za zaangażowanie, wsparcie i godną naśladowania współpracę z WCR w Tarnowie, na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych, troski o los Naszej Ojczyzny oraz promocji nowych form służby wojskowej. Na terenie całego kraju odbyło się blisko 70 takich pikników, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku.
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa