1. Skrzynka pocztowa małopolskiej Policji pod hasłem "STOP AGRESJI PSEUDOKIBICÓW"

Skrzynka pocztowa małopolskiej Policji pod hasłem "STOP AGRESJI PSEUDOKIBICÓW"

Skrzynka pocztowa małopolskiej Policji pod hasłem

stoppseudokibicom@malopolska.policja.gov.pl

1/ data, godzina i miejsce zdarzenia

2/ krótki opis zdarzenia (okoliczności i zaobserwowane szczegóły)

Szybkimi krokami zbliża sie runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2014/15. (Ekstraklasa rusza 13 lutego br.) W związku z tym przypominamy, iż w celu szybszej reakcji ze strony Policji kilka miesięcy temu Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie uruchomiła numer kontaktowy oraz specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały i informacje pozwalające na skuteczną walkę z przestępczością stadionowych chuliganów: stoppseudokibicom@malopolska.policja.gov.pl   Policjanci małopolskiej Policji prowadzą na terenie województwa działania mające na celu ograniczenie szeroko rozumianej przestępczości pseudokibiców zarówno na stadionach piłkarskich jak i ulicach oraz osiedlach miast, w związku z czym na podany adres przesyłać można informacje o przestępstwach popełnianych przez pseudokibiców, filmy i zdjęcia dokumentujące naruszenie przepisów oraz informacje o osobach poszukiwanych, sprawcach przestępstw i wykroczeń, samochodach i cechach identyfikacyjnych pseudokibiców.   Dla szybszej reakcji, zachęcamy, aby w przekazywanych informacjach przesyłać następujące informacje: 1/ data, godzina i miejsce zdarzenia 2/ krótki opis zdarzenia (okoliczności i zaobserwowane szczegóły) 3/ dane zgłaszającego, jeżeli wyrazi na to zgodę  (imię, nazwisko, dane do korespondencji, telefon kontaktowy w celu ustalenia szczegółów, dopytania) –   Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zachowań przestępczych oraz posłużą do szybszego reagowania Policji na zdarzenia z udziałem pseudokibiców.   Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony chuliganów, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci sięgają po różnego rodzaju środki prawne w celu poprawy bezpieczeństwa.   Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze, aby życie spokojnych obywateli nie było zakłócane przez działanie stadionowych wandali szumnie nazywających siebie kibicami.