Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sołtysi i Członkowie Rad Sołeckich z Powiśla na Akademii Małopolskiego Sołtysa

Sołtysi i Członkowie Rad Sołeckich z Powiśla na Akademii Małopolskiego Sołtysa

Sołtysi i Członkowie Rad Sołeckich z Powiśla na Akademii Małopolskiego Sołtysa

W dniach 4-5 listopada 2023 roku w Racławicach odbyło się kolejne spotkanie dla sołtysów i członków rad sołeckich w ramach Akademii Małopolskiego Sołtysa.

Wydarzenie pn. „Sołtys w zagrodzie – równy wojewodzie!” zorganizował Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, do którego należy Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski i Powiat Proszowicki.
Z ramienia samorządu powiatowego uczestniczył w nim Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który pełni jednocześnie funkcję Wiceprezesa Zarządu Instytutu.

Obecni sołtysi i członkowie rad sołeckich mogli posłuchać ciekawych wykładów dotyczących praw i obowiązków sołtysa na podstawie ustawy o samorządzie gminnym oraz innych aktów prawnych jak również dowiedzieć się o podstawach prawnych samorządu terytorialnego i postępowania administracyjnego. Wysłuchali także o najczęstszych sporach w społecznościach wiejskich.
Podczas szkolenia Prezes Anna Glixelli przedstawiła tegorocznych laureatów konkursów „Małopolska Wieś” i „Małopolskie Świetlice Wiejskie” organizowanych przez Województwo Małopolskie.

 

Fot. IROW Kraków

W dniach 4-5 listopada 2023 roku w Racławicach odbyło się kolejne spotkanie dla sołtysów i członków rad sołeckich w ramach Akademii Małopolskiego Sołtysa.Wydarzenie pn. „Sołtys w zagrodzie – równy wojewodzie!” zorganizował Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, do którego należy Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski i Powiat Proszowicki.Z ramienia samorządu powiatowego uczestniczył w nim Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który pełni jednocześnie funkcję Wiceprezesa Zarządu Instytutu.Obecni sołtysi i członkowie rad sołeckich mogli posłuchać ciekawych wykładów dotyczących praw i obowiązków sołtysa na podstawie ustawy o samorządzie gminnym oraz innych aktów prawnych jak również dowiedzieć się o podstawach prawnych samorządu terytorialnego i postępowania administracyjnego. Wysłuchali także o najczęstszych sporach w społecznościach wiejskich. Podczas szkolenia Prezes Anna Glixelli przedstawiła tegorocznych laureatów konkursów „Małopolska Wieś” i „Małopolskie Świetlice Wiejskie” organizowanych przez Województwo Małopolskie.   Fot. IROW Kraków
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG