Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18 czerwca 2022 roku na stadionie sportowym w Radgoszczy odbyła się Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia byli Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy.

W zawodach wzięło udział prawie 80 młodych strażaków z jednostek OSP w Radgoszczy, Luszowicach, Małcu, Żdżarach, Smęgorzowie, Szczucinie, Oleśnie i Żelazówce, którzy rywalizowali ze sobą w 12 zespołach.
Konkursy sprawnościowe odbywały się jednocześnie na 3 torach sportowych.

Podczas rozgrywek najlepszy czas uzyskały drużyny:

1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Małec
2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza STRAŻ Luszowice - OSP
3. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Radgoszcz-Krzywda

Wręczenia dyplomów i nagród ufundowanych również przez samorząd powiatowy dokonali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Marek Bator, Członek Zarządu Powiatu oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy Kamil Kwiatkowski oraz Prezes OSP w Radgoszczy Michał Wolak.

Działalność i funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to cenna inicjatywa, która ma na celu zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP oraz rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

 

Foto: Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy

18 czerwca 2022 roku na stadionie sportowym w Radgoszczy odbyła się Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu dąbrowskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radgoszczy. W zawodach wzięło udział prawie 80 młodych strażaków z jednostek OSP w Radgoszczy, Luszowicach, Małcu, Żdżarach, Smęgorzowie, Szczucinie, Oleśnie i Żelazówce, którzy rywalizowali ze sobą w 12 zespołach. Konkursy sprawnościowe odbywały się jednocześnie na 3 torach sportowych. Podczas rozgrywek najlepszy czas uzyskały drużyny: 1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Małec 2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza STRAŻ Luszowice - OSP 3. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Radgoszcz-Krzywda Wręczenia dyplomów i nagród ufundowanych również przez samorząd powiatowy dokonali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Marek Bator, Członek Zarządu Powiatu oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy Kamil Kwiatkowski oraz Prezes OSP w Radgoszczy Michał Wolak. Działalność i funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to cenna inicjatywa, która ma na celu zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP oraz rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.   Foto: Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radgoszczy