1. Sportowe zmagania młodzieży z Polski i Węgier

Sportowe zmagania młodzieży z Polski i Węgier

Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Wojtyś Anna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Pasternak Anna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Orwat Klara Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowska
Pikul Sylwia Gimnazjum w Radgoszczy
Magiera Magdalena Gimnazjum w Radgoszczy
Pieprz Monika Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Potępa Monika Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Fiołek Lidia Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Kiwior Joanna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Owca Anna Gimnazjum w Oleśnie
Szkotak Monika Gimnazjum w Oleśnie
Gubernat Agnieszka Gimnazjum w Oleśnie
Chwałek Aleksandra Gimnazjum w Oleśnie

Chłopcy wystąpili w składzie:
Niemczura Jan
Laskowski Tomasz
Dorosz Maciej
Sieroń Piotr
Grygoruk Krzysztof
Tomaszek Dariusz

218 rocznicę uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie Konstytucji 3-go Maja, jaką Samorząd Powiatu Dąbrowskiego postanowił uczcić także na sportowo. Na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się międzynarodowe polsko-węgierskie rozgrywki sportowe. Ich zawodnikami była młodzież z Powiatu Dąbrowskiego oraz zaprzyjaźnioną z nim XVIII Dzielnicą Budapesztu. Pierwszy odbył się mecz piłki siatkowej, który rozegrały dziewczęta z gimnazjów z Powiatu Dąbrowskiego oraz dziewczęta z ostatnich klas szkół podstawowych z Węgier. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla drużyny Powiatu Dąbrowskiego. Dziewczęta wystąpiły w składzie:Wojtyś Anna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejPasternak Anna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejOrwat Klara Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskaPikul Sylwia Gimnazjum w RadgoszczyMagiera Magdalena Gimnazjum w RadgoszczyPieprz Monika Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejPotępa Monika Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejFiołek Lidia Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejKiwior Joanna Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie TarnowskiejOwca Anna Gimnazjum w OleśnieSzkotak Monika Gimnazjum w OleśnieGubernat Agnieszka Gimnazjum w OleśnieChwałek Aleksandra Gimnazjum w Oleśnie Drugim rozegranym pojedynkiem był mecz piłki nożnej chłopców z Polski i Węgier. Również i on okazał się zwycięskim dla gospodarzy i zakończył się wynikiem 12:10. Chłopcy wystąpili w składzie:Niemczura JanLaskowski TomaszDorosz MaciejSieroń PiotrGrygoruk KrzysztofTomaszek Dariusz Najważniejsza podczas imprezy była jednak dobra zabawa. Młodzi ludzie mieli okazję poznać swoich rówieśników z zagranicy, a w przerwach pomiędzy pojedynkami częstowali się kiełbaskami z grila, przygotowanymi przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie to było rewizytą dla młodzieży. W marcu br. w ramach współpracy międzynarodowej młodzież z naszego powiatu wyjechała do Budapesztu, gdzie również odbyły się mecze piłki siatkowej i nożnej. Opiekunami polskich drużyn byli: Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pan Andrzej Soja oraz Wiceprezes PSZS Pani Agnieszka Piotrowicz.