1. Sportowy turniej o puchar Starosty

Sportowy turniej o puchar Starosty

W Szczucinie odbył się III Międzypowiatowy Sportowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Dąbrowskiego. Organizatorami turnieju było: Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Tym razem gospodarzem turnieju był Powiat Dąbrowski.Celem organizacji imprezy była integracja środowisk dla rozwoju kultury fizycznej, jak również popularyzacja aktywnych form wypoczynku i rekreacji. W turnieju uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników oraz nauczycieli reprezentujących powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski i tarnowski. Uczestnicy zawodów rywalizowali w 7 konkurencjach: piłce nożnej, koszykówce, piłce siatkowej, przeciąganiu liny, biegu przełajowym, torze przeszkód i strzelectwie. Rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna powiatu brzeskiego, na kolejnych miejscach klasyfikowały się drużyny powiatów: bocheńskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego. Wszystkie reprezentacje otrzymały z rąk Wicestarosty Dąbrowskiego Kazimierza Tęczara pamiątkowe puchary, jak również sprzęt sportowy ufundowany przez organizatorów turnieju.