Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

Spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

Spotkanie autorskie z prof. Bogdanem Musiałem

27 września 2019 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się autorskie spotkanie z wybitnym niemieckim historykiem i profesorem Bogdanem Musiałem pochodzącym z dąbrowszczyzny. Spotkanie w całości było poświęcone jego nowo wydanej książce pt. „Kto dopomoże Żydowi …”, gdzie autor w swej publikacji surowo przedstawia prawa panujące na terenie Generalnego Gubernatorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem metod karania za działalność związaną z niesieniem przez Polaków pomocy Żydom. Autor w swej książce m.in. udowadnia, że ten, kto ośmielił się w czasie okupacji pomóc Żydowi podlegał karze śmierci.

Po części oficjalnej nie zabrakło chwil na pamiątkowe wpisy do książek oraz indywidualne rozmowy z wybitnym gościem. Na zakończenie przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Dąbrowie Tarnowskiej, który był organizatorem wydarzenia, złożył podziękowania profesorowi Musiałowi za przyjęcie zaproszenia i wyjątkową dyskusję na temat postaw Polaków wobec Holocaustu.

gd

27 września 2019 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się autorskie spotkanie z wybitnym niemieckim historykiem i profesorem Bogdanem Musiałem pochodzącym z dąbrowszczyzny. Spotkanie w całości było poświęcone jego nowo wydanej książce pt. „Kto dopomoże Żydowi …”, gdzie autor w swej publikacji surowo przedstawia prawa panujące na terenie Generalnego Gubernatorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem metod karania za działalność związaną z niesieniem przez Polaków pomocy Żydom. Autor w swej książce m.in. udowadnia, że ten, kto ośmielił się w czasie okupacji pomóc Żydowi podlegał karze śmierci. Po części oficjalnej nie zabrakło chwil na pamiątkowe wpisy do książek oraz indywidualne rozmowy z wybitnym gościem. Na zakończenie przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Dąbrowie Tarnowskiej, który był organizatorem wydarzenia, złożył podziękowania profesorowi Musiałowi za przyjęcie zaproszenia i wyjątkową dyskusję na temat postaw Polaków wobec Holocaustu. gd