1. Spotkanie Dąbrowskiego Powiatowego Stowarzyszenia Sołtysów Małopolski

Spotkanie Dąbrowskiego Powiatowego Stowarzyszenia Sołtysów Małopolski

W dniu 12.10.2007 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się III ogólne spotkanie Dąbrowskiego Powiatowego Stowarzyszenia Sołtysów Małopolski. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Poseł na Sejm RP Robert Pantera oraz Aleksander Grad, Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Antoni Rapacz, Powiatowy Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Jacek Ryczek, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, sołtysi z terenu Powiśla Dąbrowskiego oraz zaproszeni goście. Na początku spotkania Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski przedstawił Strategię Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego na lata 2007-2013, ze szczególnym uwzględnieniem zadań z zakresu rozwoju rolnictwa. Następnie Prezes MSS Antoni Rapacz zaprezentował program „E-sołtys" mający na celu wyposażenie każdego sołectwa w komputer oraz dostęp do sieci Internet. Przedstawił również postulaty stowarzyszenia mające na celu w przyszłości ułatwić pracę sołtysów. Poseł na Sejm RP Robert Pantera omówił plany inwestycyjne w zakresie melioracji wodnej na terenie Powiatu Dąbrowskiego. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja na tematy dotyczące spraw bieżących, a także przyszłości wsi. Na zadawane pytania odpowiadali zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP Robert Pantera oraz Aleksander Grad, Prezes Powiatowej Izby Rolniczej Bolesław Łączyński, Kierownik Powiatowy MODR Anna Morawiec oraz Kierownik Powiatowy ARiMR Janusz Bukała.