Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie drużyny Orląt z Lubasza z Komendantem Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Spotkanie drużyny Orląt z Lubasza z Komendantem Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Spotkanie drużyny Orląt z Lubasza z Komendantem Związku Strzeleckiego

W sobotę, 1 października 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Lubaszu odbyło się spotkanie drużyny Orląt z Lubasza z Komendantem Głównym Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie st. insp. Markiem Matułą.

Obecny był również przedstawiciel Jednostki Strzeleckiej JS2083 im. Mariana Kukiela z Dąbrowy Tarnowskiej st.sierż. Mateusz Szlosek oraz Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Szczucina Jan Sipior i Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie nadkom. Witold Łopata.

Celem spotkania było zaprezentowanie drużyny zaproszonemu Komendantowi ZS "Strzelec" i obecnym gościom. Po inspekcji pododdziału, Komendant Główny wręczył nominacje na wyższe stopnie orlęce dla: st. orl Karoliny Salwa, st. orl. Weroniki Szwajkos, st. orl. Nikoli Misiaszek, st. orl. Amelii Bator, st. orl. Zuzanny Gambowskiej oraz st. orl. Antoniego Danisza. Wszystkim odznaczonym złożył gratulacje i życzenia wytrwałości w kształtowaniu osobowości oraz wychowania w duchu patriotyczno-historycznym, które jest istotnym elementem w podejmowaniu młodzieńczych decyzji.
Po części oficjalnej młodzi, rodzice i zaproszeni goście wsłuchali się w opowieści o szacunku do munduru oraz historii powstania Związku Strzeleckiego i jego idei.
- Tych parę godzin było dla nas bardzo ważną lekcją historii, której Orlęta uczą się nie tylko na swoich zbiórkach, ale również na zbiórkach łączonych ze swoimi starszymi kolegami Strzelcami z JS2083 im. Mariana Kukiela z Dąbrowy Tarnowskiej, w której
kolejnych dwoje nominowanych Orląt postanowiło swoje pasje kontynuować już jako strzelcy – mówi Paulina Danisz, opiekun Drużyny Orlęta Lubasz.

 

Foto: Drużyna Orląt Lubasz

W sobotę, 1 października 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Lubaszu odbyło się spotkanie drużyny Orląt z Lubasza z Komendantem Głównym Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie st. insp. Markiem Matułą. Obecny był również przedstawiciel Jednostki Strzeleckiej JS2083 im. Mariana Kukiela z Dąbrowy Tarnowskiej st.sierż. Mateusz Szlosek oraz Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Szczucina Jan Sipior i Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie nadkom. Witold Łopata. Celem spotkania było zaprezentowanie drużyny zaproszonemu Komendantowi ZS "Strzelec" i obecnym gościom. Po inspekcji pododdziału, Komendant Główny wręczył nominacje na wyższe stopnie orlęce dla: st. orl Karoliny Salwa, st. orl. Weroniki Szwajkos, st. orl. Nikoli Misiaszek, st. orl. Amelii Bator, st. orl. Zuzanny Gambowskiej oraz st. orl. Antoniego Danisza. Wszystkim odznaczonym złożył gratulacje i życzenia wytrwałości w kształtowaniu osobowości oraz wychowania w duchu patriotyczno-historycznym, które jest istotnym elementem w podejmowaniu młodzieńczych decyzji. Po części oficjalnej młodzi, rodzice i zaproszeni goście wsłuchali się w opowieści o szacunku do munduru oraz historii powstania Związku Strzeleckiego i jego idei.- Tych parę godzin było dla nas bardzo ważną lekcją historii, której Orlęta uczą się nie tylko na swoich zbiórkach, ale również na zbiórkach łączonych ze swoimi starszymi kolegami Strzelcami z JS2083 im. Mariana Kukiela z Dąbrowy Tarnowskiej, w której kolejnych dwoje nominowanych Orląt postanowiło swoje pasje kontynuować już jako strzelcy – mówi Paulina Danisz, opiekun Drużyny Orlęta Lubasz.   Foto: Drużyna Orląt Lubasz