Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych z naszego powiatu

Spotkanie Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych z naszego powiatu

Spotkanie Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych z naszego powiatu

18 lutego 2010 r w świetlicy budynku Starostwa Powiatowego, na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, odbyło się spotkanie dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjów z terenu Powiatu.
Na spotkaniu, oprócz Starosty Dąbrowskiego obecny był również Przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej, Pan Lesław Wieczorek oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia, Starostwa Powiatowego - Pani Mariola Smolorz.

Celem spotkania była ocena ze strony dyrektorów szkół dotychczasowych form promocji i kierunków kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.
Ponadto dyskutowano nad nowymi formami i metodami promocji szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie, które mogłyby skutecznie wpłynąć na wzrost liczebności uczniów w tych szkołach.
Zdaniem dyrektorów gimnazjów, niezwykle istotna w tym procesie jest prezentacja szkół ponadgimnazjalnych wsród rodziców uczniów gimnazjów, gdyż posiadają oni niemały wpływ na wybór szkoły przez ucznia.

Uzgodnione zostało, że dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych spotkają się z rodzicami gimnazjalistów na najbliższych wywiadówkach szkolnych, a także w dotychczasowej formie z uczniami III klas gimnazjów w trakcie zajęć szkolnych.

18 lutego 2010 r w świetlicy budynku Starostwa Powiatowego, na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, odbyło się spotkanie dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjów z terenu Powiatu.Na spotkaniu, oprócz Starosty Dąbrowskiego obecny był również Przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej, Pan Lesław Wieczorek oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia, Starostwa Powiatowego - Pani Mariola Smolorz. Celem spotkania była ocena ze strony dyrektorów szkół dotychczasowych form promocji i kierunków kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.Ponadto dyskutowano nad nowymi formami i metodami promocji szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie, które mogłyby skutecznie wpłynąć na wzrost liczebności uczniów w tych szkołach.Zdaniem dyrektorów gimnazjów, niezwykle istotna w tym procesie jest prezentacja szkół ponadgimnazjalnych wsród rodziców uczniów gimnazjów, gdyż posiadają oni niemały wpływ na wybór szkoły przez ucznia. Uzgodnione zostało, że dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych spotkają się z rodzicami gimnazjalistów na najbliższych wywiadówkach szkolnych, a także w dotychczasowej formie z uczniami III klas gimnazjów w trakcie zajęć szkolnych.