1. Spotkanie integracyjne w Powiecie Dąbrowskim

Spotkanie integracyjne w Powiecie Dąbrowskim

W dniu 8 maja 2014 roku w na terenie Powiatu Dąbrowskiego miały miejsce kolejne uroczystości związane z obchodami Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Na zaproszenie Starosty Powiatu Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszki Anioł - Głuszek do naszego Powiatu przyjechali przedstawiciele jednostek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Brzeskiego oraz Miasta Tarnowa. Goście zwiedzili Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych w Domu Malarek w Zalipiu a następnie zostali zaproszeni do zwiedzenia Centrum Polonii- Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Gości przybyłych do Centrum przywitał Starosta Powiatu Dąbrowskiego wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedstawiciele poszczególnych jednostek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Brzeskiego oraz Miasta Tarnowa odebrali z rąk Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego okolicznościowe podziękowania za wzorową i godną naśladowania postawę oraz czynny udział w obchodach na terenie Powiatu Dąbrowskiego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkania w Brniu mogli posłuchać utworów muzycznych wykonanych przez zespół wokalno – instrumentalny Golden Boys, w skład którego wchodzą uczestnicy pracowni muzycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Czekał na nich również poczęstunek, spacery i zwiedzanie Centrum Polonii. Obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych to jeden z komponentów działań podejmowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, służący m. in. przełamywaniu stereotypów dotyczących niepełnosprawności, kształtowaniu pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych i życzliwych postaw społecznych.