Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie krajów partnerskich na Słowacji

Spotkanie krajów partnerskich na Słowacji

Spotkanie krajów partnerskich na Słowacji

W dniach 3 – 6 sierpnia br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim oraz Markiem Kopią wicestarostą dąbrowskim uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w Golianovo na Słowacji, w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli".

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował starosta gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach nawiązanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a powiatem dąbrowskim.

Udział w projekcie, oprócz delegacji z Polski, wzięły jeszcze delegacje ze Słowacji, Węgier i Ukrainy. Spotkanie partnerów było okazją do omówienia wspólnych przedsięwzięć jakie mogłyby być realizowane w przyszłości, poznania kultury i obyczajów partnerów słowackich, wzajemnej integracji podczas obchodów rocznicy powstania Wsi Golianowo, a także poznania wspólnej historii i przyszłości Europy poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc na Słowacji.

Realizowany projekt był również okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo a miastem Bałta na Ukrainie – miasta partnerskiego powiatu dąbrowskiego.

Samorząd powiatowy od wielu lat łączy współpraca z Bałtą i gminą Golianovo, dlatego też Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski zaangażował się, aby zagraniczne partnerstwo zostało nawiązane również między tymi samorządami.  Podwaliny słowacko – ukraińskiej współpracy powstały podczas ubiegłorocznego Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie spotkali się przedstawiciele tych samorządów.

files/aktualnosci/2017/08_Sierpien/07_Spotkanie_krajow_partnerskich_na_Slowacji/zgolaniowo.jpg

msmol

W dniach 3 – 6 sierpnia br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim oraz Markiem Kopią wicestarostą dąbrowskim uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w Golianovo na Słowacji, w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli". Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował starosta gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach nawiązanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a powiatem dąbrowskim. Udział w projekcie, oprócz delegacji z Polski, wzięły jeszcze delegacje ze Słowacji, Węgier i Ukrainy. Spotkanie partnerów było okazją do omówienia wspólnych przedsięwzięć jakie mogłyby być realizowane w przyszłości, poznania kultury i obyczajów partnerów słowackich, wzajemnej integracji podczas obchodów rocznicy powstania Wsi Golianowo, a także poznania wspólnej historii i przyszłości Europy poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc na Słowacji. Realizowany projekt był również okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo a miastem Bałta na Ukrainie – miasta partnerskiego powiatu dąbrowskiego. Samorząd powiatowy od wielu lat łączy współpraca z Bałtą i gminą Golianovo, dlatego też Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski zaangażował się, aby zagraniczne partnerstwo zostało nawiązane również między tymi samorządami.  Podwaliny słowacko – ukraińskiej współpracy powstały podczas ubiegłorocznego Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie spotkali się przedstawiciele tych samorządów. msmol