Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie Kultur pod „Dąbrowiakiem” po raz 10!

Spotkanie Kultur pod „Dąbrowiakiem” po raz 10!

Spotkanie Kultur pod „Dąbrowiakiem” po raz 10!

Zbliża się termin jednej z największych w regionie imprez plenerowych – X Spotkania Kultur (16 lipca godz.17:00). Trwają gorączkowe przygotowania, organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, „Invest-Nieruchomości" (właściciel C.H. „Dąbrowiaka") i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej chcą jak najlepiej wykonać zadania związane z tą imprezą masową.

Chcielibyśmy przybliżyć program finału Dni Dąbrowy. Impreza rozpocznie się od zabaw integracyjnych z animatorem, liczymy na aktywny udział dzieci we wspólnej zabawie od godz.17:00, przewidziano nagrody! Pierwszą odsłoną muzyczną będzie koncert „Coldfire".Grupa istnieje na scenie już prawie dwa lata. W swoim repertuarze mają piosenki reprezentujące wiele gatunków muzycznych. W Dąbrowie mieliśmy już okazję usłyszeć ich na tegorocznej edycji WOŚP (bardzo się spodobali!). Skład zespołu tworzą muzycy świetnie znający swój fach (po szkołach muzycznych), profesjonalnie kształcący swoje umiejętności: Ilona Krawczyk – wokal, Julia Ostrowska – bas, Bartek Kruk- klawisze, Adrian Kuchyt - gitara elektryczna/akustyczna, Michał Świerczek – instrumenty perkusyjne.

W drugiej odsłonie zaprezentują się pary taneczne z „Latin Dance" (młodzi tancerze z Dąbrowy i regionu) oraz zespół folklorystyczny „Nieczajnianie" – laureat wielu nagród na festiwalach i przeglądach (ostatnio II miejsce na czerwcowym „Krakowiaczku" w Łoniowej), prowadzony przez choreografa Jowitę Wilowski, z muzyczną oprawą Kamila Banasia.

Trzecia odsłona należeć będzie do legendarnej supergrupy „The Beatles", której nieśmiertelne przeboje zaprezentuje słowacka formacja „The Backwards" (brzmienie i wygląd bardzo zbliżone do oryginału!)

files/aktualnosci/2017/07_Lipiec/12_Spotkanie_Kultur_pod_Dabrowiakiem_po_raz_10/Koncert-Kamil-Bednarek2017.jpg

Przed koncertem gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się przedstawiciel redakcji Radia RDN Małopolska, przeprowadzi kilka konkursów dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami. Finał to koncert Kamila Bednarka (około godz.21:15) – uwielbianego nie tylko przez młodzież wykonawcę, który ma na swoim koncie kilka płyt, znakomite występy na żywo (szczególnie utkwił fanom w pamięci ten z „Przystanku Woodstock"). Pożegnamy się z publicznością – jak zwykle – pokazem sztucznych ogni.

Oprócz koncertów i pokazów na placu czeka cała masa atrakcji kulinarnych i ludycznych (plac zabaw, zjeżdżalnie, itp.) dla całych rodzin.

Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej i „Bruk-Bet" w Niecieczy. Impreza będzie transmitowana on-line dzięki „Alarm-Serwis" (zakładka na stronie internetowej DDK). Patronat honorowy przyjął Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, medialny sprawują: Radio RDN Małopolska i „E-Kurier Dąbrowski".

Parking „Dąbrowiaka" czeka na kilkutysięczną widownię. Bawmy się razem najlepiej jak tylko umiemy!

DDK/mags

Zbliża się termin jednej z największych w regionie imprez plenerowych – X Spotkania Kultur (16 lipca godz.17:00). Trwają gorączkowe przygotowania, organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, „Invest-Nieruchomości" (właściciel C.H. „Dąbrowiaka") i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej chcą jak najlepiej wykonać zadania związane z tą imprezą masową. Chcielibyśmy przybliżyć program finału Dni Dąbrowy. Impreza rozpocznie się od zabaw integracyjnych z animatorem, liczymy na aktywny udział dzieci we wspólnej zabawie od godz.17:00, przewidziano nagrody! Pierwszą odsłoną muzyczną będzie koncert „Coldfire".Grupa istnieje na scenie już prawie dwa lata. W swoim repertuarze mają piosenki reprezentujące wiele gatunków muzycznych. W Dąbrowie mieliśmy już okazję usłyszeć ich na tegorocznej edycji WOŚP (bardzo się spodobali!). Skład zespołu tworzą muzycy świetnie znający swój fach (po szkołach muzycznych), profesjonalnie kształcący swoje umiejętności: Ilona Krawczyk – wokal, Julia Ostrowska – bas, Bartek Kruk- klawisze, Adrian Kuchyt - gitara elektryczna/akustyczna, Michał Świerczek – instrumenty perkusyjne. W drugiej odsłonie zaprezentują się pary taneczne z „Latin Dance" (młodzi tancerze z Dąbrowy i regionu) oraz zespół folklorystyczny „Nieczajnianie" – laureat wielu nagród na festiwalach i przeglądach (ostatnio II miejsce na czerwcowym „Krakowiaczku" w Łoniowej), prowadzony przez choreografa Jowitę Wilowski, z muzyczną oprawą Kamila Banasia. Trzecia odsłona należeć będzie do legendarnej supergrupy „The Beatles", której nieśmiertelne przeboje zaprezentuje słowacka formacja „The Backwards" (brzmienie i wygląd bardzo zbliżone do oryginału!) Przed koncertem gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się przedstawiciel redakcji Radia RDN Małopolska, przeprowadzi kilka konkursów dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami. Finał to koncert Kamila Bednarka (około godz.21:15) – uwielbianego nie tylko przez młodzież wykonawcę, który ma na swoim koncie kilka płyt, znakomite występy na żywo (szczególnie utkwił fanom w pamięci ten z „Przystanku Woodstock"). Pożegnamy się z publicznością – jak zwykle – pokazem sztucznych ogni. Oprócz koncertów i pokazów na placu czeka cała masa atrakcji kulinarnych i ludycznych (plac zabaw, zjeżdżalnie, itp.) dla całych rodzin. Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej i „Bruk-Bet" w Niecieczy. Impreza będzie transmitowana on-line dzięki „Alarm-Serwis" (zakładka na stronie internetowej DDK). Patronat honorowy przyjął Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, medialny sprawują: Radio RDN Małopolska i „E-Kurier Dąbrowski". Parking „Dąbrowiaka" czeka na kilkutysięczną widownię. Bawmy się razem najlepiej jak tylko umiemy! DDK/mags