Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie młodzieży Węgierskiej ze Starostą Dąbrowskim

Spotkanie młodzieży Węgierskiej ze Starostą Dąbrowskim

Spotkanie młodzieży Węgierskiej ze Starostą Dąbrowskim

W dniu 26.06.2008 Starosta Dąbrowski, Pan Wiesław Krajewski, spotkał się z Młodą Polonią Węgierską. Dzieci i młodzież z Budapesztu, w wieku 6-18 lat, gości od 22.06 do 29.06.2008 na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

W czasie swojego pobytu przyglądali się obchodom „Wianków nad Wisłą” w Szczucinie, a także wzięli udział w warsztatach malowania kwiatów w Domu Malarek w Zalipiu.

Młodzież spotkała się również z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie, gdzie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez Europejskie Centrum Bajki.

Przed nimi jeszcze ognisko w Ośrodku Jazdy Konnej w Radgoszczy oraz wycieczka do Kopalni soli w Bochni.

Czas wolny młodzież Węgierska spędza m.in. na zwiedzaniu miasta, korzystaniu z boiska szkolnego i basenu.

W dniu 26.06.2008 Starosta Dąbrowski, Pan Wiesław Krajewski, spotkał się z Młodą Polonią Węgierską. Dzieci i młodzież z Budapesztu, w wieku 6-18 lat, gości od 22.06 do 29.06.2008 na terenie Powiśla Dąbrowskiego. W czasie swojego pobytu przyglądali się obchodom „Wianków nad Wisłą” w Szczucinie, a także wzięli udział w warsztatach malowania kwiatów w Domu Malarek w Zalipiu. Młodzież spotkała się również z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie, gdzie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez Europejskie Centrum Bajki. Przed nimi jeszcze ognisko w Ośrodku Jazdy Konnej w Radgoszczy oraz wycieczka do Kopalni soli w Bochni. Czas wolny młodzież Węgierska spędza m.in. na zwiedzaniu miasta, korzystaniu z boiska szkolnego i basenu.