1. Spotkanie młodzieży Węgierskiej ze Starostą Dąbrowskim

Spotkanie młodzieży Węgierskiej ze Starostą Dąbrowskim

W dniu 26.06.2008 Starosta Dąbrowski, Pan Wiesław Krajewski, spotkał się z Młodą Polonią Węgierską. Dzieci i młodzież z Budapesztu, w wieku 6-18 lat, gości od 22.06 do 29.06.2008 na terenie Powiśla Dąbrowskiego. W czasie swojego pobytu przyglądali się obchodom „Wianków nad Wisłą” w Szczucinie, a także wzięli udział w warsztatach malowania kwiatów w Domu Malarek w Zalipiu. Młodzież spotkała się również z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie, gdzie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez Europejskie Centrum Bajki. Przed nimi jeszcze ognisko w Ośrodku Jazdy Konnej w Radgoszczy oraz wycieczka do Kopalni soli w Bochni. Czas wolny młodzież Węgierska spędza m.in. na zwiedzaniu miasta, korzystaniu z boiska szkolnego i basenu.