Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie młodzieży z ZSP w Brniu z Profesorem Markiem Łosem

Spotkanie młodzieży z ZSP w Brniu z Profesorem Markiem Łosem

Spotkanie młodzieży z ZSP w Brniu z Profesorem Markiem Łosem

  W dniu 26 listopada w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prof. dr hab Pan Marek Łos, pochodzący z Olesna, spotkał się z uczniami ZSP w Brniu i przedstawił wykład na temat powstawania komórek rakowych i współczesnych metod jego zwalczania. Sylwetkę Profesora przedstawił Jarosław Boryczka dyrektor ZSP w Brniu.

  Profesor Marek Łos, pochodzi z Olesna. Szkołę podstawową ukończył w Oleśnie, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.

  W latach 1984-1991 studiował medycynę na UJ w Krakowie z rocznym stażem w oxfordzkim szpitalu „Stoke Mandewille”. Zainteresowania onkologią wzbudziła w nim praca z pacjentami cierpiącymi na nowotwory, podczas jednej z pierwszych praktyk medycznych.

  W 1995 r. uzyskał doktorat z immunologii na uniwersytecie w Heidelbergu, a w 2002 r. uzyskał habilitację z medycyny eksperymentalnej na Uniwersytecie w Munster (Niemcy).

  W latach 2003-2008 - profesor do badań nad rakiem w Winnipeg w Kanadzie, w latach 2008-2010 - dyrektor firmy Bioapplications Enterprises w Kanadzie

  Od 2010 r. - profesor medycyny regeneratywnej w Linkoping w Szwecji, Sekretarz naukowy Centrum Medycyny Regeneratywnej w Lionkoping, od 2012 r. - „visiting profesor” na Uniwersytecie Pomorskim w Szczecinie, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a od 2012 r. - wydawca czasopisma naukowego „European Journal of Pharmakology”.

Osiągnięcia naukowe prof. Marka Łosa:

  2 książki na temat eksperymentalnych metod leczenia nowotworów, 6 rozdziałów w publikacjach zbiorowych, ponad 120 publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych, cytowany ponad 8000 razy, 7 patentów, głównie z zakresu eksperymentalnych metod zwalczania raka.

  Obecnie profesor Marek Łos pracuje zarówno nad nowymi metodami przeciwrakowymi, jak i nad regeneracją uszkodzonych tkanek, stosując reprogramowanie komórek.

  W dniu 26 listopada w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prof. dr hab Pan Marek Łos, pochodzący z Olesna, spotkał się z uczniami ZSP w Brniu i przedstawił wykład na temat powstawania komórek rakowych i współczesnych metod jego zwalczania. Sylwetkę Profesora przedstawił Jarosław Boryczka dyrektor ZSP w Brniu.   Profesor Marek Łos, pochodzi z Olesna. Szkołę podstawową ukończył w Oleśnie, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.   W latach 1984-1991 studiował medycynę na UJ w Krakowie z rocznym stażem w oxfordzkim szpitalu „Stoke Mandewille”. Zainteresowania onkologią wzbudziła w nim praca z pacjentami cierpiącymi na nowotwory, podczas jednej z pierwszych praktyk medycznych.   W 1995 r. uzyskał doktorat z immunologii na uniwersytecie w Heidelbergu, a w 2002 r. uzyskał habilitację z medycyny eksperymentalnej na Uniwersytecie w Munster (Niemcy).   W latach 2003-2008 - profesor do badań nad rakiem w Winnipeg w Kanadzie, w latach 2008-2010 - dyrektor firmy Bioapplications Enterprises w Kanadzie   Od 2010 r. - profesor medycyny regeneratywnej w Linkoping w Szwecji, Sekretarz naukowy Centrum Medycyny Regeneratywnej w Lionkoping, od 2012 r. - „visiting profesor” na Uniwersytecie Pomorskim w Szczecinie, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a od 2012 r. - wydawca czasopisma naukowego „European Journal of Pharmakology”. Osiągnięcia naukowe prof. Marka Łosa:   2 książki na temat eksperymentalnych metod leczenia nowotworów, 6 rozdziałów w publikacjach zbiorowych, ponad 120 publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych, cytowany ponad 8000 razy, 7 patentów, głównie z zakresu eksperymentalnych metod zwalczania raka.   Obecnie profesor Marek Łos pracuje zarówno nad nowymi metodami przeciwrakowymi, jak i nad regeneracją uszkodzonych tkanek, stosując reprogramowanie komórek.