1. Spotkanie Mikołajkowe w Jadownikach Mokrych

Spotkanie Mikołajkowe w Jadownikach Mokrych

W dniu 5 grudnia br. miało miejsce oficjalne zakończenie działań podejmowanych w ramach projektu „Dobra Przyszłość"- rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Projektu, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków budżetu państwa. Projekt ten skierowany był do podopiecznych Centrum w szczególności do osób z otoczenia Osób Niepełnosprawnych. Przez cały okres realizacji projektu jego Uczestnicy wzięli udział łącznie w 266 godzinach indywidualnych i grupowych spotkań z psychologiem, neurologopedią, rehabilitantem, doradcą zawodowym, prawnikiem oraz w warsztatach komputerowych. Zakończenie działań w ramach projektu „Dobra Przyszłość" miało miejsce w ośrodku rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych gdzie Uczestnicy Projektu w okresie od 2 grudnia do 5 grudnia mieli możliwość wymienić się doświadczeniami, poznać swoje plany zawodowe, zawiązać grupę wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia z terenu powiatu dąbrowskiego, poznać swoje oczekiwania co do dalszych form pomocy świadczonych przez PCPR, w ramach środków z Europejskiego Funduszy Społecznego oraz środków krajowych. W trakcie czterodniowego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym Uczestnicy Projektu oraz ich podopieczni wzięli udział cyklu grupowych zajęć rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, w których uczestniczyli wraz ze swoimi opiekunami – uczestnikami projektu, cyklu indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, które to zajęcia były równocześnie warsztatami dla uczestników projektu, którzy jako opiekunowie osób niepełnosprawnych pod okiem doświadczonego rehabilitanta mogli w praktyce zastosować wiedzę z zakresu rehabilitacji, którą uzyskali w trakcie spotkań z rehabilitantem przewidzianych w projekcie. Pobyt ten zakończył się spotkaniem mikołajkowym dla uczestników projektu oraz ich podopiecznych. Do wszystkich dzieci przybył Mikołaj wraz ze Starostą Powiatu Dąbrowskiego – Panem Wiesławem Krajewskim, oraz Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panią Agnieszką Anioł – Głuszek i Panią Maria Smolichą – Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku, wszyscy podopieczni Uczestników Projektu otrzymali prezenty, wśród których znalazły się słodycze, owoce, maskotki. Wizyta Mikołaja i jego pomocników sprawiała dzieciom miłą niespodziankę i była powodem do dobrej zabawy a ponadto wprowadziła magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dla darczyńców największą radością był uśmiech każdego dziecka.