Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie na temat opracowania studium wykonalności w/s budowy mostu w Borusowej

Spotkanie na temat opracowania studium wykonalności w/s budowy mostu w Borusowej

Spotkanie na temat opracowania studium wykonalności w/s budowy mostu w Borusowej

W dniu 10 września br. w świetlicy OSP w Gręboszowie odbyło spotkanie w związku z planowaną inwestycją pn. „Budowa przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi przez Wisłę w ciągu drogi wojewódzkiej 973 łączącej miejscowości Borusowa-Nowy Korczyn”.
 W zebraniu mającym charakter rozprawy administracyjnej wzięli udział przedstawiciele: władz Powiatu Dąbrowskiego, Gminy Gręboszów, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Biura Projektowego, inwestora oraz różnych instytucji i urzędów.
W spotkaniu wzięli udział w imieniu Powiatu Dąbrowskiego: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa oraz Radny Powiatu Bogdan Bigos.

W imieniu władz Gminy Gręboszów na spotkanie przybyli: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, która otworzyła spotkanie i przywitała zebranych gości oraz Sekretarz Gminy Bronisław Błach, prowadzący zebranie.
 
Należy przypomnieć, że o ile budowa mostu nie budziła żadnych zastrzeżeń i negatywnych emocji to problemem stały się planowane drogi dojazdowe przebiegające przez działki mieszkańców miejscowości: Borusowa, Hubienice, Kozłów i Wola Żelichowska.
 
Projektanci budowy mostu z firmy MP- Mosty i ARG –Projektowanie Inwestycyjne, opracowali kilka wersji planowanego połączenia komunikacyjnego tej inwestycji z siecią dróg dojazdowych, z którymi nie zgadzają się mieszkańcy działek podlegających wykupowi.
 
W związku z tymi protestami o sprawie został poinformowany Starosta Dąbrowski, który zorganizował spotkanie w dniu 4 marca 2010 roku, na którym mieszkańcy w/w miejscowości wyrazili swoje uwagi i opinie o przebiegu trasy dojazdowej do mostu.

W wyniku tego spotkania sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia i doprowadziła do ustalenia rozprawy administracyjnej na dzień 10 września br.
W trakcie spotkania Kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiła dotychczasowy przebieg postępowania inwestycji pn. ”Budowa przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi przez Wisłę w ciągu drogi wojewódzkiej 973 łączącej miejscowości Borusowa-Nowy Korczyn”.

W ramach dyskusji, mieszkańcy zainteresowani przebiegiem dróg dojazdowych do mostu, mogli zgłaszać swoje uwagi i wnioski.
 
Efektem spotkania w dniu 10 września br. było zajęcie wspólnego stanowiska, przedstawicieli samorządu powiatowego, gminnego wraz z mieszkańcami Gminy Gręboszów, które sugerowało by projektantom uwzględnienie wniesionych zastrzeżeń i uwag mieszkańców oraz opracowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla tej inwestycji.

W dniu 10 września br. w świetlicy OSP w Gręboszowie odbyło spotkanie w związku z planowaną inwestycją pn. „Budowa przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi przez Wisłę w ciągu drogi wojewódzkiej 973 łączącej miejscowości Borusowa-Nowy Korczyn”. W zebraniu mającym charakter rozprawy administracyjnej wzięli udział przedstawiciele: władz Powiatu Dąbrowskiego, Gminy Gręboszów, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Biura Projektowego, inwestora oraz różnych instytucji i urzędów. W spotkaniu wzięli udział w imieniu Powiatu Dąbrowskiego: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa oraz Radny Powiatu Bogdan Bigos. W imieniu władz Gminy Gręboszów na spotkanie przybyli: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, która otworzyła spotkanie i przywitała zebranych gości oraz Sekretarz Gminy Bronisław Błach, prowadzący zebranie. Należy przypomnieć, że o ile budowa mostu nie budziła żadnych zastrzeżeń i negatywnych emocji to problemem stały się planowane drogi dojazdowe przebiegające przez działki mieszkańców miejscowości: Borusowa, Hubienice, Kozłów i Wola Żelichowska. Projektanci budowy mostu z firmy MP- Mosty i ARG –Projektowanie Inwestycyjne, opracowali kilka wersji planowanego połączenia komunikacyjnego tej inwestycji z siecią dróg dojazdowych, z którymi nie zgadzają się mieszkańcy działek podlegających wykupowi. W związku z tymi protestami o sprawie został poinformowany Starosta Dąbrowski, który zorganizował spotkanie w dniu 4 marca 2010 roku, na którym mieszkańcy w/w miejscowości wyrazili swoje uwagi i opinie o przebiegu trasy dojazdowej do mostu. W wyniku tego spotkania sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia i doprowadziła do ustalenia rozprawy administracyjnej na dzień 10 września br. W trakcie spotkania Kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiła dotychczasowy przebieg postępowania inwestycji pn. ”Budowa przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi przez Wisłę w ciągu drogi wojewódzkiej 973 łączącej miejscowości Borusowa-Nowy Korczyn”. W ramach dyskusji, mieszkańcy zainteresowani przebiegiem dróg dojazdowych do mostu, mogli zgłaszać swoje uwagi i wnioski. Efektem spotkania w dniu 10 września br. było zajęcie wspólnego stanowiska, przedstawicieli samorządu powiatowego, gminnego wraz z mieszkańcami Gminy Gręboszów, które sugerowało by projektantom uwzględnienie wniesionych zastrzeżeń i uwag mieszkańców oraz opracowanie optymalnego rozwiązania technicznego dla tej inwestycji.