1. Spotkanie Opłatkowe „Pomocnej Dłoni”

Spotkanie Opłatkowe „Pomocnej Dłoni”

18 stycznia br., w auli dąbrowskiego Domu Katechetycznego zorganizowano Tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń", połączone z inscenizacją jasełkową uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu udział wzięli m.in. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Marek Minorczyk, Proboszcz dąbrowskiej parafii ks. Prałat Stanisław Cyran, Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" Krzysztof Kaczmarski oraz Wiceprezes Stanisława Jastrząb, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Bogusława Molak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł – Głuszek wraz z Zastępcą Marią Smolichą, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Micek, Sekretarz Gminy Olesno Janusz Plata, Dyrektor Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie Barbara Wójcik oraz Przedstawiciel Polonii z Chicago Sławomir Miodowski. Zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło dzieci i rodziców związanych z działalnością Stowarzyszenia, przywitał Prezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Krzysztof Kaczmarski, a następnie zaprosił wszystkich zgromadzonych w auli Domu Katechetycznego do obejrzenia jasełek zat.: „Narodziny Pana" przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu własnym, Wicestarosty Roberta Pantery oraz Zarządu Powiatu Dąbrowskiego złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne, a także przekazał na ręce Prezesa Stowarzyszenia słodycze dla podopiecznych. Po inscenizacji jasełkowej ks. Prałat Stanisław Cyran, poświecił opłatki, aby wszyscy zebrani na uroczystym Spotkaniu Opłatkowym mogli składać sobie wzajemnie noworoczne życzenia. W trakcie spotkania Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" Krzysztof Kaczmarski wraz z Kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszardem Mickiem, przekazali Przedstawicielowi Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago Sławomirowi Miodowskiemu rycinę, wykonaną przez uczestniczkę WTZ, przedstawiającą Błogosławionego Jana Pawła II w podziękowaniu za współpracę i wsparcie finansowe na rzecz osób niepełnosprawnych. Atrakcją tegorocznego spotkania opłatkowego był występ aktorów scen krakowskich, którzy wcieli się w rolę smerfów, włączając wszystkich do licznych konkursów i wspólnej zabawy, a także paczki świąteczne dla podopiecznych ufundowane przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń".