Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie opłatkowe słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkanie opłatkowe słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkanie opłatkowe słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  16 grudnia 2014r. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

  W spotkaniu wzięli udział: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, były Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Stanisław Krawiec, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan,  Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Krystyna Brzezińska, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Krakowski, Z-ca Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Paweł Mikos oraz 60 członków UTW.

  Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Krystyna Guzik, która powitała zaproszonych gości oraz członków UTW. Następnie  Włodzimierz Piasecki, historyk z dąbrowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wygłosił wykład pt. „Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem”

  Wykład swym tematem  szeroko nawiązywał do bożonarodzeniowego okresu, w tym: adwentu, obyczajów świątecznych oraz noworocznych zabaw na polskich dworach. Włodzimierz Piasecki przedstawił m.in. staropolskie zwyczaje, obrzędy oraz potrawy podawane w Wigilię i Święta .

  W dalszej części spotkania Krystyna Guzik podziękowania byłemu burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Stanisławowi Początkowi za założenie  Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury i różnorodną pomoc udzielaną Stowarzyszeniu przez cały trzyletni okres jego działalności.

   Po zakończeniu  części oficjalnej uczestnicy spotkania wspólnie odmówili modlitwę poprowadzoną przez Ryszarda Siepiora, po której łamiąc się opłatkiem składali sobie wzajemne życzenia.

  Bożonarodzeniowy wieczór zakończyło wspólne śpiewanie tradycyjnych staropolskich kolęd przy akompaniamencie grającego na organach Eryka Fido.

  Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnego barszczyku i świątecznych ciast.

  Spotkanie łącznie z poczęstunkiem zostało przygotowane przez Centrum Polonii-Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brniu.

  Wykład i spotkanie integracyjne było współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz  Aktywności Społecznej Osób Starszych  na lata 2014 – 2020. Projekt pt.”Nigdy nie jest za późno-dąbrowscy seniorzy działają”.

  16 grudnia 2014r. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.   W spotkaniu wzięli udział: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, były Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Stanisław Krawiec, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan,  Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Krystyna Brzezińska, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Krakowski, Z-ca Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Paweł Mikos oraz 60 członków UTW.   Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Krystyna Guzik, która powitała zaproszonych gości oraz członków UTW. Następnie  Włodzimierz Piasecki, historyk z dąbrowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wygłosił wykład pt. „Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem”   Wykład swym tematem  szeroko nawiązywał do bożonarodzeniowego okresu, w tym: adwentu, obyczajów świątecznych oraz noworocznych zabaw na polskich dworach. Włodzimierz Piasecki przedstawił m.in. staropolskie zwyczaje, obrzędy oraz potrawy podawane w Wigilię i Święta .   W dalszej części spotkania Krystyna Guzik podziękowania byłemu burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Stanisławowi Początkowi za założenie  Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury i różnorodną pomoc udzielaną Stowarzyszeniu przez cały trzyletni okres jego działalności.    Po zakończeniu  części oficjalnej uczestnicy spotkania wspólnie odmówili modlitwę poprowadzoną przez Ryszarda Siepiora, po której łamiąc się opłatkiem składali sobie wzajemne życzenia.   Bożonarodzeniowy wieczór zakończyło wspólne śpiewanie tradycyjnych staropolskich kolęd przy akompaniamencie grającego na organach Eryka Fido.   Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnego barszczyku i świątecznych ciast.   Spotkanie łącznie z poczęstunkiem zostało przygotowane przez Centrum Polonii-Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Brniu.   Wykład i spotkanie integracyjne było współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz  Aktywności Społecznej Osób Starszych  na lata 2014 – 2020. Projekt pt.”Nigdy nie jest za późno-dąbrowscy seniorzy działają”.