1. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia

30 stycznia br. w Auli Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz zaproszonych gości. Na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządu Powiatu Dąbrowskiego: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, ks. Proboszcz dąbrowskiej parafii Stanisław Cyran, Przewodniczący Rady Miejskiej Władysław Knutelski, Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Ryczek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor PCPR-u Agnieszka Anioł - Głuszek, Z-ca Dyrektora PCPR-u Maria Smolicha, oraz Zarząd Stowarzyszenia - Prezes Krzysztof Kaczmarski, Wiceprezes Stanisława Jastrząb, Skarbnik Halina Sarat, Sekretarz Beata Partyńska oraz Małgorzata Słupek, przedstawiciel ZNP Barbara Wesołowska, a także kierownicy jednostek Stowarzyszenia: Irena Kawa - kierownik ŚDS w Oleśnicy, Ryszard Micek - kierownik WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jan Kądzielawa – Dyrektor ORW w Szarwarku. Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Kaczmarski przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie poprosił ks. Proboszcza Stanisława Cyrana o udzielenie wszystkim błogosławieństwa na Nowy Rok. Życzenia noworoczne złożył także Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który wraz z Dyrektor PCPR-u Agnieszką Anioł-Głuszek przekazali słodki upominek dla wszystkich wychowanków placówek. Życzenia złożyli także Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Ryczek oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Ryszard Micek – kierownik WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej dziękując za owocną współpracę w mijającym roku przekazał Staroście oraz Dyrektor PCPR prezenty wykonane przez podopiecznych WTZ. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Na zakończenie spotkania opłatkowego podopiecznym Stowarzyszenia wiele radości oraz uśmiechu sprawiły paczki świąteczne ufundowane przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.