1. Spotkanie opłatkowe w Laskówce Chorąskiej

Spotkanie opłatkowe w Laskówce Chorąskiej

12 stycznia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskówce Chorąskiej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane dla osób samotnych i starszych. W uroczystości udział wziął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Władysław Knutelski, Zastępca Dyrektora MGOPS Halina Sarat, księża z Sanktuarium w Odporyszowie ks. Tomasz Ważny oraz ks. Bronisław Myrda, a także Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej Teresa Dąbrowa. Przybyłych gości, w imieniu organizatorów powitał Jacek Świątek - Radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Życzenia noworoczne wszystkim uczestnikom złożył Starosta Tadeusz Kwiatkowski oraz Burmistrz Stanisław Początek. Uczniowie klas 4-6 pod opieką Katarzyny Dziekan-Kozioł oraz Anny Jarmuła przygotowali jasełka opowiadające o pięknych tradycjach rodzinnego spotkania przy wigilijnym stole. Inicjatorami uroczystości byli: Sołtys Sołectwa Laskówka Chorąska - Zofia Świerczek oraz Radny Rady Miejskiej Dąbrowa Tarnowska Jacek Świątek. Wzajemnym życzeniom podczas dzielenia się opłatkiem nie było końca.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz wspólnym śpiewaniem kolęd.