1. Spotkanie parlamentarzystów i samorządowców

Spotkanie parlamentarzystów i samorządowców

Z inicjatywy Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, w dniu 11 października br. w Dąbrowie Tarnowskiej, samorządowcy spotkali się z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Józefem Gawronem. W spotkaniu uczestniczyły także Posłanki na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. Uczestnicy rozmawiali o założeniach programu Polski Ład, bieżących sprawach dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem służby zdrowia, a także o postulowanych zmianach ustawodawstwa. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Stowarzyszenia i jego efektywności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Jak podkreślał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek tylko w 2021 roku Stowarzyszenie pozyskało wsparcie finansowe na realizację ponad 20 projektów m.in. promujących folklor i kulturę regionu, koncertów, prac konserwatorskich i remontów zabytkowych obiektów zlokalizowanych na terenie Powiatu Dąbrowskiego, warsztatów edukacyjnych, modernizacji boisk wielofunkcyjnych, czy zakupu wyposażenia dla orkiestry. Samorządowcy omówili również wspólne plany inwestycyjne, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego.