Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie pedagogów szkół Powiatu Dąbrowskiego

Spotkanie pedagogów szkół Powiatu Dąbrowskiego

Spotkanie pedagogów szkół Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 17.04.2013 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej kolejny raz zorganizowała spotkanie z pedagogami szkolnymi szkół Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie miało charakter warsztatowy i informacyjny. Pedagodzy z całego powiatu przybyli do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Program i materiały zostały przygotowane przez pracowników poradni. Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w roku. W spotkaniu wzięło udział 16 pedagogów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Obecni byli również wszyscy pedagodzy  szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w roku.
Tematykę jest ustalana przez pedagogów natomiast pracownicy poradni dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Każde spotkanie służy współpracy i sprzyja wymianie doświadczeń. Jest także okazją do przekazania przez poradnię komunikatów, dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Tematem ostatniego spotkania była „Depresja u dzieci i młodzieży”. W sposób bardzo szczegółowy, w oparciu o najnowsze wyniki badań w tym zakresie. Tematyka została przybliżona zebranym przez mgr Danutę Filipską, która jest psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani mgr Bogusława Molak – dyrektor poradni omówiła czynniki wpływające na depresję. Wiele ciekawych porad w zakresie pracy z dziećmi depresyjnymi udzieliły mgr Renata Nowak – pedagog poradni oraz mgr Stanisława Waniołek – psycholog poradni.
Podczas spotkania zwrócono uwagę na coraz większe trudności z pokonywaniem stresu wśród uczniów, który niesie współczesny świat. Wielu z nich cierpi fizycznie i psychicznie, niektórzy mają na tyle duże dolegliwości, że muszą zostać objęci nauczaniem indywidualnym. Jest im potrzebna specjalistyczna pomoc psychologów, pedagogów i lekarzy.
Dyrektor poradni zwróciła uwagę, iż z każdym rokiem przybywa dzieci z problemami, pomimo niżu demograficznego zgłaszających się do poradni dzieci przybywa. Pomoc potrzebna jest także rodzicom. Podobne zdanie wyrazili pedagodzy i prosili poradnię o pomoc. Pracownicy poradni zapewnili, że będą wspierać wszystkich pedagogów, z którymi współpracują. Każdy może zgłosić się do poradni, porozmawiać i w miarę możliwości uzyskać pomoc.
Spotkanie zaowocowało zwiększeniem kompetencji wśród uczestników spotkania w zakresie rozpoznawania i leczenia depresji u dzieci i młodzieży.

W dniu 17.04.2013 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej kolejny raz zorganizowała spotkanie z pedagogami szkolnymi szkół Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie miało charakter warsztatowy i informacyjny. Pedagodzy z całego powiatu przybyli do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Program i materiały zostały przygotowane przez pracowników poradni. Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w roku. W spotkaniu wzięło udział 16 pedagogów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Obecni byli również wszyscy pedagodzy  szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w roku. Tematykę jest ustalana przez pedagogów natomiast pracownicy poradni dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Każde spotkanie służy współpracy i sprzyja wymianie doświadczeń. Jest także okazją do przekazania przez poradnię komunikatów, dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej.Tematem ostatniego spotkania była „Depresja u dzieci i młodzieży”. W sposób bardzo szczegółowy, w oparciu o najnowsze wyniki badań w tym zakresie. Tematyka została przybliżona zebranym przez mgr Danutę Filipską, która jest psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani mgr Bogusława Molak – dyrektor poradni omówiła czynniki wpływające na depresję. Wiele ciekawych porad w zakresie pracy z dziećmi depresyjnymi udzieliły mgr Renata Nowak – pedagog poradni oraz mgr Stanisława Waniołek – psycholog poradni.Podczas spotkania zwrócono uwagę na coraz większe trudności z pokonywaniem stresu wśród uczniów, który niesie współczesny świat. Wielu z nich cierpi fizycznie i psychicznie, niektórzy mają na tyle duże dolegliwości, że muszą zostać objęci nauczaniem indywidualnym. Jest im potrzebna specjalistyczna pomoc psychologów, pedagogów i lekarzy.Dyrektor poradni zwróciła uwagę, iż z każdym rokiem przybywa dzieci z problemami, pomimo niżu demograficznego zgłaszających się do poradni dzieci przybywa. Pomoc potrzebna jest także rodzicom. Podobne zdanie wyrazili pedagodzy i prosili poradnię o pomoc. Pracownicy poradni zapewnili, że będą wspierać wszystkich pedagogów, z którymi współpracują. Każdy może zgłosić się do poradni, porozmawiać i w miarę możliwości uzyskać pomoc.Spotkanie zaowocowało zwiększeniem kompetencji wśród uczestników spotkania w zakresie rozpoznawania i leczenia depresji u dzieci i młodzieży.