1. Spotkanie promocyjno-informacyjne nt. projektu „Akademia Biznesu”

Spotkanie promocyjno-informacyjne nt. projektu „Akademia Biznesu”

Spotkanie promocyjno-informacyjne  nt. projektu „Akademia Biznesu”

20 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie promocyjno-informacyjne nt. projektu pn. „Akademia Biznesu" realizowanego na obszarze trzech powiatów: dąbrowskiego, limanowskiego i suskiego. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego w Poznaniu w partnerstwie z firmą Perfekta Elwira Bowes w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VI, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia). Powiat Dąbrowski reprezentowany był przez: Jana Sipiora Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin, Kazimierza Olearczyka Wójta Gminy Bolesław, Stanisława Ryczka Sekretarza Gminy Dąbrowa Tarnowska, Mariolę Smolorz Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Barbarę Jasnosz Kierownika Działu Informacji, Ewidencji i Świadczeń Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem głównym projektu „Akademia Biznesu" jest aktywizacja 28 osób bezrobotnych poniżej 25 roku życia, powyżej 50 roku życia i niepełnosprawnych, poprzez samo zatrudnienie. Spośród 28 osób przyjętych do projektu z powiatu: dąbrowskiego, limanowskiego i suskiego, 22 uzyska bezzwrotną dotację na uruchomienie działalności gospodarczej w wysokości 25 000 zł, a także możliwość wsparcia pomostowego w wysokości do 800 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Nabór dokumentów zgłoszeniowych do projektu odbędzie się w dniach: 28 czerwca – 9 lipca 2012 r. Dokumenty Aplikacyjne należy składać biurze projektu osobiście bądź nadsyłać pocztą lub kurierem. Istnieje możliwość odbioru dokumentów przez personel projektu od osób z niepełnosprawnością po uprzednim umówieniu telefonicznym. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej www.akademia.firs.org.pl oraz w biurze projektu w godz. 9.00-15.00 (ul.Garczyńskiego 17/3, 31-524 Kraków) Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: +61 642 94 46 wew. 104, kom. 798 242 891, drogą mailową: e-mail: akademia@firs.org.pl lub w biurze projektu.