Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie przy Wigilijnym Stole w dąbrowskim hospicjum

Spotkanie przy Wigilijnym Stole w dąbrowskim hospicjum

Spotkanie przy Wigilijnym Stole w dąbrowskim hospicjum

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju w dniu dzisiejszym w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze na tradycyjnej Kolacji Wigilijnej. Było to już 16 spotkanie wigilijne w tej placówce.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej Ks. Piotr Grzanka, Ks. Prałat Józef Poremba, Dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej Urszula Mróz, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Maria Smolicha, Wicedyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej Halina Sarat oraz Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Orwat.

Wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez. Ks. Piotra Grzankę Wicedyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i Ks. Prałata Józefa Porembę Kapelana Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki.

Dyrektor Urszula Mróz złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy.

Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe. Podziękował Dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum.

Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej i wyśmienitej Wieczerzy Wigilijnej wszyscy z radością kolędowali.

Pensjonariusze otrzymali także prezenty od przedstawicieli samorządu gminnego.

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju w dniu dzisiejszym w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze na tradycyjnej Kolacji Wigilijnej. Było to już 16 spotkanie wigilijne w tej placówce. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej Ks. Piotr Grzanka, Ks. Prałat Józef Poremba, Dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej Urszula Mróz, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Maria Smolicha, Wicedyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej Halina Sarat oraz Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Orwat. Wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez. Ks. Piotra Grzankę Wicedyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i Ks. Prałata Józefa Porembę Kapelana Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki. Dyrektor Urszula Mróz złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy. Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe. Podziękował Dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum. Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej i wyśmienitej Wieczerzy Wigilijnej wszyscy z radością kolędowali. Pensjonariusze otrzymali także prezenty od przedstawicieli samorządu gminnego.