1. Spotkanie PTL w Dąbrowie Tarnowskiej

Spotkanie PTL w Dąbrowie Tarnowskiej

Zarząd Koła na najbliższą kadencję ukształtował się następująco:

• Prezes - lek. med. Bernadetta Ostręga-Dudek
  • Zastępca Prezesa - lek.med. Dorota Buczek
  • Sekretarz - lek. med. Krzysztof Janusz
  • Skarbnik - lek. med. Jadwiga Szumlańska-Dorosz

13 czerwca 2015 r. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczo – wyborczym Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania, które odbyło się w Pałacu w Janowicach, dotychczasowy Prezes Koła dr n. med. Andrzej Radziszewski złożył sprawozdanie z działalności Koła PTL w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 2011-2015. Następnie przeprowadzono wybory do nowego zarządu na kolejne pięć lat oraz wybrano delegatów na zjazd krajowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Zarząd Koła na najbliższą kadencję ukształtował się następująco: Prezes - lek. med. Bernadetta Ostręga-Dudek Zastępca Prezesa - lek.med. Dorota Buczek Sekretarz - lek. med. Krzysztof Janusz Skarbnik - lek. med. Jadwiga Szumlańska-Dorosz Członkami Zarządu zostali: dr n. med. Witold Bołtuć, lek. med. Tomasz Kaczówka i lek. med. Bolesław Wroński. Spotkanie miało również charakter naukowy i szkoleniowy. Uczestnicy mogli wysłuchać m.in. wykładów: dr hab. med. Beaty Kieć-Wilk z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ pt.: „Serce czy nerki-co pierwsze? Badanie ADVANCE i ADVANCE ON" oraz prof. nadzw. dr hab. med. Marka Kuźniewskiego z Katedry i Kliniki Nefrologii CM UJ  pt.: „Ostre uszkodzenia nerek – AKI". Podczas spotkania Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, w imieniu samorządu powiatowego, złożył podziękowania dr n. med. Andrzejowi Radziszewskiemu za wieloletnią, ofiarną pracę na rzecz zapewnienia wysokiej jakości opieki medycznej mieszkańcom Powiśla Dąbrowskiego. Skierował do niego również wyrazy wdzięczności i słowa uznania. Pana postawa, zaangażowanie i profesjonalizm w prowadzonych działaniach niechaj służą innym za przykład realizacji niełatwej, ale jakże ważnej misji, jaką jest ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka – powiedział starosta. Koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej skupia lekarzy różnych specjalności związanych zawodowo lub miejscem zamieszkania ze Szpitalem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i innymi zakładami opieki zdrowotnej na terenie powiatu dąbrowskiego. Aktualnie do koła należy ponad 80 lekarzy. Cel jaki przyświeca lekarzom zrzeszonym w kole to doskonalenie umiejętności zawodowych i poszerzanie horyzontów ich działania w trakcie spotkań naukowych. Organizują je z udziałem zaproszonych wykładowców o uznanym autorytecie w środowisku medycznym. W czasie organizowanych posiedzeń umożliwiają również firmom farmaceutycznym przekazanie informacji merytorycznych o nowych produktach. Zebrania koła umożliwiają członkom wymianę doświadczeń, przedyskutowanie bieżących problemów wspólnego działania lekarzy pracujących w jednym szpitalu oraz w okolicznych przychodniach. Członkowstwo w Kole PTL i uczestniczenie w zebraniach szkoleniowych umożliwia zdobywanie punktów edukacyjnych w ramach dopełnienia obowiązku ustawicznego kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.