Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie samorządowców Powiatu Dąbrowskiego z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem

Spotkanie samorządowców Powiatu Dąbrowskiego z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem

Spotkanie samorządowców Powiatu Dąbrowskiego z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Szczucinie odbyło się spotkanie samorządowców z Powiatu Dąbrowskiego z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem. Wśród obecnych byli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wicewójt Gminy Radgoszcz Mirosław Burzec, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński oraz przedstawiciele gminy Szczucin.

Tematem spotkania było omówienie możliwości rozwoju województwa małopolskiego oraz powiatu dąbrowskiego w bieżącym roku.
Była to dobra okazja do przedstawienia bieżących problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu powiatowego i samorządów gminnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.
Starosta Dąbrowski przedstawił Wojewodzie plany rozwojowe powiatu na ten rok oraz na kolejne lata. Zwrócił uwagę, że potrzebne jest wsparcie województwa aby Powiat Dąbrowski mógł się rozwijać.
Sprawy i problemy, które poruszył Starosta Wiesław Krajewski dotyczyły przede wszystkim konieczności modernizacji drogi krajowej nr 73, remontu dróg powiatowych i gminnych przebiegających przez powiat oraz budowy mostu na rzecze Wisła w miejscowości Borusowa. Kolejnym problem poruszonym przez Starostę były problemy związane z ochroną zdrowia a w szczególności budowy nowego bloku operacyjnego przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na zakończenie Wojewoda Małopolski został poproszony o poparcie samorządowych inicjatyw związanych z odnową najcenniejszego zabytku Powiatu Dąbrowskiego – zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie planowane jest utworzenie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystki i Rekreacji.

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Szczucinie odbyło się spotkanie samorządowców z Powiatu Dąbrowskiego z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem. Wśród obecnych byli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wicewójt Gminy Radgoszcz Mirosław Burzec, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński oraz przedstawiciele gminy Szczucin. Tematem spotkania było omówienie możliwości rozwoju województwa małopolskiego oraz powiatu dąbrowskiego w bieżącym roku.Była to dobra okazja do przedstawienia bieżących problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu powiatowego i samorządów gminnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.Starosta Dąbrowski przedstawił Wojewodzie plany rozwojowe powiatu na ten rok oraz na kolejne lata. Zwrócił uwagę, że potrzebne jest wsparcie województwa aby Powiat Dąbrowski mógł się rozwijać.Sprawy i problemy, które poruszył Starosta Wiesław Krajewski dotyczyły przede wszystkim konieczności modernizacji drogi krajowej nr 73, remontu dróg powiatowych i gminnych przebiegających przez powiat oraz budowy mostu na rzecze Wisła w miejscowości Borusowa. Kolejnym problem poruszonym przez Starostę były problemy związane z ochroną zdrowia a w szczególności budowy nowego bloku operacyjnego przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na zakończenie Wojewoda Małopolski został poproszony o poparcie samorządowych inicjatyw związanych z odnową najcenniejszego zabytku Powiatu Dąbrowskiego – zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie planowane jest utworzenie Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystki i Rekreacji.