Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami - o podatkach i rozwoju gminy

Spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami - o podatkach i rozwoju gminy

Spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami - o podatkach i rozwoju gminy

Lokalne podatki w gminie Dąbrowa Tarnowska w przyszłym roku niemal się nie zmienią - zapewnił burmistrz Stanisław Początek podczas spotkania z miejscowymi przedsiębiorcami. Zamrożone zostaną przede wszystkim stawki opłat dotyczących firm z branż usługowej i produkcyjnej. 
Doroczne spotkanie z przedstawicielami miejscowego biznesu odbyło się w sali kina \\\"Sokół\\\". Burmistrz Dąbrowy i starosta Krzysztof Kaczmarski nieprzypadkowo zaplanowali je na połowę listopada.Mogli już bowiem mówić o założeniach przyszłorocznych budżetów. Ponad 30 właścicieli firm działających w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Handlowców Powiśla Dąbrowskiego miało powody do satysfakcji. Burmistrz miasta zapewnił ich, że radzie zarekomenduje pozostawienie stawek podatków lokalnych dotyczących działalności usługowej i produkcyjnej na takim samym poziomie. Nie wzrosną także opłaty od gruntów wykorzystywanych na działalność gospodarczą. - Zamrożone będą też stawki podatków od środków transpor tu - dodaje Stanisław Początek. - W innych kategoriach mogą się pojawić propozycje jedynie drobnych podwyżek. Podczas spotkania, prowadzonego przez prezesa stowarzyszenia Roberta Kądzielawę, rozmawiano nie tylko o podatkach. Sporo czasu poświęcono dyskusji nad kondycją lokalnej przedsiębiorczości. Pocieszający jest, w tym kontekście, wzrost liczby zarejestrowanych firm, a także spadek liczby bezrobotnych. Właściciele firm sugerowali urzędnikom jak można byłoby jeszcze wesprzeć rozwój przedsiębiorczości. Liczą m.in. na uzbrajanie przez samorząd terenów przeznaczonych na cele przemysłowe. Namawiali również do modernizacji drogi prowadzącej z ulicy Żabnieńskiej do znajdujących się w pobliżu firm. Władze gminy zamierzają w kolejnych latach kontynuować praktykę takich wymian poglądów. - Przedsiębiorcy to partnerzy, którzy wiedzą, czego chcą. Jestem im wdzięczny za współpracę, bez której nie moglibyśmy zdobyć tytułu Gminy Fair Play - dodaje burmistrz Dąbrowy (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Lokalne podatki w gminie Dąbrowa Tarnowska w przyszłym roku niemal się nie zmienią - zapewnił burmistrz Stanisław Początek podczas spotkania z miejscowymi przedsiębiorcami. Zamrożone zostaną przede wszystkim stawki opłat dotyczących firm z branż usługowej i produkcyjnej.  Doroczne spotkanie z przedstawicielami miejscowego biznesu odbyło się w sali kina \\\"Sokół\\\". Burmistrz Dąbrowy i starosta Krzysztof Kaczmarski nieprzypadkowo zaplanowali je na połowę listopada.Mogli już bowiem mówić o założeniach przyszłorocznych budżetów. Ponad 30 właścicieli firm działających w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców i Handlowców Powiśla Dąbrowskiego miało powody do satysfakcji. Burmistrz miasta zapewnił ich, że radzie zarekomenduje pozostawienie stawek podatków lokalnych dotyczących działalności usługowej i produkcyjnej na takim samym poziomie. Nie wzrosną także opłaty od gruntów wykorzystywanych na działalność gospodarczą. - Zamrożone będą też stawki podatków od środków transpor tu - dodaje Stanisław Początek. - W innych kategoriach mogą się pojawić propozycje jedynie drobnych podwyżek. Podczas spotkania, prowadzonego przez prezesa stowarzyszenia Roberta Kądzielawę, rozmawiano nie tylko o podatkach. Sporo czasu poświęcono dyskusji nad kondycją lokalnej przedsiębiorczości. Pocieszający jest, w tym kontekście, wzrost liczby zarejestrowanych firm, a także spadek liczby bezrobotnych. Właściciele firm sugerowali urzędnikom jak można byłoby jeszcze wesprzeć rozwój przedsiębiorczości. Liczą m.in. na uzbrajanie przez samorząd terenów przeznaczonych na cele przemysłowe. Namawiali również do modernizacji drogi prowadzącej z ulicy Żabnieńskiej do znajdujących się w pobliżu firm. Władze gminy zamierzają w kolejnych latach kontynuować praktykę takich wymian poglądów. - Przedsiębiorcy to partnerzy, którzy wiedzą, czego chcą. Jestem im wdzięczny za współpracę, bez której nie moglibyśmy zdobyć tytułu Gminy Fair Play - dodaje burmistrz Dąbrowy (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska