Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla rolników

Spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla rolników

Spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla rolników

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla rolników z naszego regionu, którego celem było omówienie najważniejszych zmian, nowości i komunikatów dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich z uwzględnieniem tematyki dotyczącej powstawania kół gospodyń wiejskich i możliwości ich dofinansowania w 2019 roku.

Na spotkaniu bardzo licznie zgromadzili się rolnicy z naszego powiatu, a wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: Poseł ziemi dąbrowskiej na Sejm RP Wiesław Krajewski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Mam nadzieję, że to tradycyjnie już corocznie organizowane spotkanie szkoleniowe dla rolników i mieszkańców wsi powiatu dąbrowskiego z przedstawicielami instytucji rolniczych, których jednostki znajdują się na terenie naszego powiatu, przyczyni się do zaznajomienia Państwa z najważniejszymi komunikatami, nowościami oraz zmianami, jakie Rząd Polski zaplanował w obszarze rolnictwa w 2019 roku – powiedział Starosta Lesław Wieczorek otwierając spotkanie.

Podczas konferencji do zebranych zwrócili się również Poseł ziemi dąbrowskiej na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk. Bardzo ciekawym wystąpieniom prelegentów towarzyszyła dyskusja i odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Prelegentami dzisiejszej konferencji byli:

  • Powiatowy Inspektor Weterynarii Jacek Janas
  • przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin Oddział Dąbrowa Tarnowska Andrzej Filipski
  • Dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej Henryk Dankowiakowski
  • przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej Karol Sarat
  • przedstawiciel Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Krakowie Antoni Zarzycki
  • Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Giza
  • Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Anna Morawiec

Konferencja została zorganizowana przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla rolników z naszego regionu, którego celem było omówienie najważniejszych zmian, nowości i komunikatów dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich z uwzględnieniem tematyki dotyczącej powstawania kół gospodyń wiejskich i możliwości ich dofinansowania w 2019 roku. Na spotkaniu bardzo licznie zgromadzili się rolnicy z naszego powiatu, a wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: Poseł ziemi dąbrowskiej na Sejm RP Wiesław Krajewski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Mam nadzieję, że to tradycyjnie już corocznie organizowane spotkanie szkoleniowe dla rolników i mieszkańców wsi powiatu dąbrowskiego z przedstawicielami instytucji rolniczych, których jednostki znajdują się na terenie naszego powiatu, przyczyni się do zaznajomienia Państwa z najważniejszymi komunikatami, nowościami oraz zmianami, jakie Rząd Polski zaplanował w obszarze rolnictwa w 2019 roku – powiedział Starosta Lesław Wieczorek otwierając spotkanie. Podczas konferencji do zebranych zwrócili się również Poseł ziemi dąbrowskiej na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk. Bardzo ciekawym wystąpieniom prelegentów towarzyszyła dyskusja i odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Prelegentami dzisiejszej konferencji byli: Powiatowy Inspektor Weterynarii Jacek Janas przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin Oddział Dąbrowa Tarnowska Andrzej Filipski Dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej Henryk Dankowiakowski przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej Karol Sarat przedstawiciel Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Krakowie Antoni Zarzycki Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Giza Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Anna Morawiec Konferencja została zorganizowana przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.