Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie uczniów z Żelazówki z Posłami i Starostą Dąbrowskim

Spotkanie uczniów z Żelazówki z Posłami i Starostą Dąbrowskim

Spotkanie uczniów z Żelazówki z Posłami i Starostą Dąbrowskim

W dniu 27 lutego (w sobotę) 2010 r. Publiczną Szkołę Podstawową w Żelazówce odwiedził Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Pilch. Obecny był również Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Spotkanie dzieci z Posłami i Starostą zostało przygotowane w ramach projektu „Przystanek Żelazówka – spotkania z ciekawymi ludźmi"

Spotkanie z tak niecodziennymi gośćmi było dla uczniów szkoły podstawowej interesującym doświadczeniem oraz okazją do zadawania pytań, dotyczących wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych, Posłom i Staroście Dąbrowskiemu.
Przybyłych gości powitała i prowadziła spotkanie, dyrektor placówki Lucyna Libera. Podczas miłej uroczystości, uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego wystawili przedstawienie pt. "Europa da się lubić".
Uczniowie wcielili się w różne postaci historyczne m.in. Napoleona, Królową Elżbietę II, Einsteina - prezentując "ich" poglądy na temat kształtu współczesnej Europy.
Program przygotowała Joanna Zakrzewska - nauczyciel szkoły w Żelazówce.
Zaprezentowano również pracę plastyczną przygotowaną, przez społeczność szkoły pod kierunkiem Anny Zych – również nauczyciela placówki, na konkurs "Katyń - Pamiętamy. Małopolska".

Inicjatorem projektu jest właśnie Eurodeputowany Paweł Kowal a patronat nad konkursem na terenie Powiatu objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

Na zakończenie uroczystości goście dostali upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły.

W dniu 27 lutego (w sobotę) 2010 r. Publiczną Szkołę Podstawową w Żelazówce odwiedził Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Pilch. Obecny był również Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Spotkanie dzieci z Posłami i Starostą zostało przygotowane w ramach projektu „Przystanek Żelazówka – spotkania z ciekawymi ludźmi" Spotkanie z tak niecodziennymi gośćmi było dla uczniów szkoły podstawowej interesującym doświadczeniem oraz okazją do zadawania pytań, dotyczących wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych, Posłom i Staroście Dąbrowskiemu.Przybyłych gości powitała i prowadziła spotkanie, dyrektor placówki Lucyna Libera. Podczas miłej uroczystości, uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego wystawili przedstawienie pt. "Europa da się lubić".Uczniowie wcielili się w różne postaci historyczne m.in. Napoleona, Królową Elżbietę II, Einsteina - prezentując "ich" poglądy na temat kształtu współczesnej Europy.Program przygotowała Joanna Zakrzewska - nauczyciel szkoły w Żelazówce.Zaprezentowano również pracę plastyczną przygotowaną, przez społeczność szkoły pod kierunkiem Anny Zych – również nauczyciela placówki, na konkurs "Katyń - Pamiętamy. Małopolska". Inicjatorem projektu jest właśnie Eurodeputowany Paweł Kowal a patronat nad konkursem na terenie Powiatu objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Na zakończenie uroczystości goście dostali upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG