Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie w Filharmonii krakowskiej

Spotkanie w Filharmonii krakowskiej

Spotkanie w Filharmonii krakowskiej

8 lutego 2021 roku gospodarze Powiatu Dąbrowskiego spotkali się z dyrekcją Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego, aby omówić zasady dalszej współpracy z samorządem powiatowym w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych w bieżącym roku.


Dyrektor Mateusz Prendota i Zastępca Dyrektora Beata Płoska zaproponowali wiele ciekawych inicjatyw związanych z prezentacją muzyki poważnej jak i muzyki rozrywkowej, które mogłyby się odbyć na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

Starosta Lesław Wieczorek podkreślił wagę tej współpracy i wyraził nadzieję, że dzięki między innymi takim inicjatywom i przedsięwzięciom zwiększy się dostęp mieszkańców powiatu dąbrowskiego do wydarzeń muzycznych i artystycznych.

Muzycy Filharmonii krakowskiej gościli już na Powiślu Dąbrowskim. W ubiegłym roku z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zagrali piękny koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych na placu przy kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Wspomnienie koncertu z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w dniu 15 sierpnia 2020 roku

8 lutego 2021 roku gospodarze Powiatu Dąbrowskiego spotkali się z dyrekcją Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego, aby omówić zasady dalszej współpracy z samorządem powiatowym w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych w bieżącym roku. Dyrektor Mateusz Prendota i Zastępca Dyrektora Beata Płoska zaproponowali wiele ciekawych inicjatyw związanych z prezentacją muzyki poważnej jak i muzyki rozrywkowej, które mogłyby się odbyć na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Starosta Lesław Wieczorek podkreślił wagę tej współpracy i wyraził nadzieję, że dzięki między innymi takim inicjatywom i przedsięwzięciom zwiększy się dostęp mieszkańców powiatu dąbrowskiego do wydarzeń muzycznych i artystycznych. Muzycy Filharmonii krakowskiej gościli już na Powiślu Dąbrowskim. W ubiegłym roku z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zagrali piękny koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych na placu przy kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.   Wspomnienie koncertu z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w dniu 15 sierpnia 2020 roku