Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie w Roding (Niemcy)

Spotkanie w Roding (Niemcy)

Spotkanie w Roding (Niemcy)

W dniach 2-5 lipca 2009 r. delegacja Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim uczestniczyła w niemieckim mieście Roding w cyklu konferencji miast partnerskich poświęconych inicjatywom obywatelskim, budownictwu oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.

Konferencja w Roding była częścią wspólnego przedsięwzięcia samorządów: z Roding w Niemczech, XVIII Dzielnicy Budapesztu, Tusnadfurdo w Rumunii, San Nicola la Strada we Włoszech oraz Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „In Tune with Europe" dofinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej.

Podczas konferencji przedstawiciele poszczególnych krajów omawiali procedury składania pozwoleń budowlanych, ordynacji wyborczej i procesu decyzyjnego w urzędach. Ponadto dyskutowano na tematy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z funkcjonowaniem straży pożarnych w Niemczech oraz ich kompetencji. Zwiedzali także komendę straży w Roding oraz uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami straży pożarnej.

W trakcie konferencji Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski przedstawił wszystkim delegacjom sytuację związaną z powodzią na terenie Powiatu Dąbrowskiego oraz zaapelował do przedstawicieli samorządów partnerskich o pomoc dla ofiar powodzi.

Burmistrz miasta Roding, Franz Reichold, zaoferował ze swojej strony zorganizowanie w sierpniu br. kolonii dla 25 dzieci z terenów Powiatu Dąbrowskiego dotkniętych klęską powodzi.

W dniach 2-5 lipca 2009 r. delegacja Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim uczestniczyła w niemieckim mieście Roding w cyklu konferencji miast partnerskich poświęconych inicjatywom obywatelskim, budownictwu oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu. Konferencja w Roding była częścią wspólnego przedsięwzięcia samorządów: z Roding w Niemczech, XVIII Dzielnicy Budapesztu, Tusnadfurdo w Rumunii, San Nicola la Strada we Włoszech oraz Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „In Tune with Europe" dofinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej. Podczas konferencji przedstawiciele poszczególnych krajów omawiali procedury składania pozwoleń budowlanych, ordynacji wyborczej i procesu decyzyjnego w urzędach. Ponadto dyskutowano na tematy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z funkcjonowaniem straży pożarnych w Niemczech oraz ich kompetencji. Zwiedzali także komendę straży w Roding oraz uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami straży pożarnej. W trakcie konferencji Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski przedstawił wszystkim delegacjom sytuację związaną z powodzią na terenie Powiatu Dąbrowskiego oraz zaapelował do przedstawicieli samorządów partnerskich o pomoc dla ofiar powodzi. Burmistrz miasta Roding, Franz Reichold, zaoferował ze swojej strony zorganizowanie w sierpniu br. kolonii dla 25 dzieci z terenów Powiatu Dąbrowskiego dotkniętych klęską powodzi.