Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach – Dwudniakach

Spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach – Dwudniakach

Spotkanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach – Dwudniakach

18 maja 2022 roku Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, parlamentarzyści, w tym członkowie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, samorządowcy z regionu tarnowskiego m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk złożyli wizytę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Powodem obecności w regionie tarnowskim był odbywający się pierwszy Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Spotkanie otworzył Starosta Tarnowski, który pochwalił działalność Ośrodka i zwrócił uwagę na to, że podopieczni tej instytucji otrzymują w komfortowych warunkach fachową, specjalistyczną pomoc.

Minister Marlena Maląg powiedziała, że polityka społeczna jest od przeszło sześciu lat priorytetem polskiego rządu. Stąd już wprowadzone i przygotowywane nowe liczne programy wspierające rodzinę, ale także osoby starsze i niepełnosprawne.
Wprowadzamy i opracowujemy również rozwiązania wspierające rodziny zastępcze. Mamy w tym względzie wysokie standardy, ale dążymy do takich zmian systemowych, aby te standardy były na jeszcze wyższym poziomie – stwierdziła minister Marlena Maląg. Rodzicom, którzy zdecydowali się roztoczyć opiekę nad dziećmi i wzięli na swoje barki ten duży wysiłek i obowiązek, pragnę przekazać ogromne podziękowania. Jak mówił Święty Jan Paweł II: człowiek jest wielki nie przez to co ma, posiada, ale jakim jest człowiekiem.

Wicemarszałek Łukasz Smółka zapewnił, że rodzina jest w centrum zainteresowań samorządu Małopolski. W strategii województwa zapisane są zadania związane z pomocą rodzinie. Są one realizowane i zabezpieczone finansowo.
Dziękuję wszystkim za dobrą współpracę przy organizacji Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który stworzył przestrzeń do dyskusji, a także zwrócił uwagę na aktualne potrzeby i problemy rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Wypełniają one niezwykle ważną rolę, otwierając serca i oferując wsparcie dzieciom wychowującym się poza rodziną naturalną - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Goście zwiedzili placówkę w Wierzchosławciach - Dwudniakach, w której uczy się i przechodzi rehabilitację 70 dzieci z niepełnosprawnościami. Szczególne zainteresowanie i uznanie wzbudził funkcjonujący przy SOSW super nowoczesny ośrodek jazdy konnej. Prowadzone są w nim zajęcia z hipoterapii, ale także sportowe.

Źródło: UMWM

18 maja 2022 roku Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, parlamentarzyści, w tym członkowie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, samorządowcy z regionu tarnowskiego m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk złożyli wizytę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Powodem obecności w regionie tarnowskim był odbywający się pierwszy Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Spotkanie otworzył Starosta Tarnowski, który pochwalił działalność Ośrodka i zwrócił uwagę na to, że podopieczni tej instytucji otrzymują w komfortowych warunkach fachową, specjalistyczną pomoc. Minister Marlena Maląg powiedziała, że polityka społeczna jest od przeszło sześciu lat priorytetem polskiego rządu. Stąd już wprowadzone i przygotowywane nowe liczne programy wspierające rodzinę, ale także osoby starsze i niepełnosprawne.Wprowadzamy i opracowujemy również rozwiązania wspierające rodziny zastępcze. Mamy w tym względzie wysokie standardy, ale dążymy do takich zmian systemowych, aby te standardy były na jeszcze wyższym poziomie – stwierdziła minister Marlena Maląg. Rodzicom, którzy zdecydowali się roztoczyć opiekę nad dziećmi i wzięli na swoje barki ten duży wysiłek i obowiązek, pragnę przekazać ogromne podziękowania. Jak mówił Święty Jan Paweł II: człowiek jest wielki nie przez to co ma, posiada, ale jakim jest człowiekiem.Wicemarszałek Łukasz Smółka zapewnił, że rodzina jest w centrum zainteresowań samorządu Małopolski. W strategii województwa zapisane są zadania związane z pomocą rodzinie. Są one realizowane i zabezpieczone finansowo.Dziękuję wszystkim za dobrą współpracę przy organizacji Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który stworzył przestrzeń do dyskusji, a także zwrócił uwagę na aktualne potrzeby i problemy rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Wypełniają one niezwykle ważną rolę, otwierając serca i oferując wsparcie dzieciom wychowującym się poza rodziną naturalną - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.Goście zwiedzili placówkę w Wierzchosławciach - Dwudniakach, w której uczy się i przechodzi rehabilitację 70 dzieci z niepełnosprawnościami. Szczególne zainteresowanie i uznanie wzbudził funkcjonujący przy SOSW super nowoczesny ośrodek jazdy konnej. Prowadzone są w nim zajęcia z hipoterapii, ale także sportowe. Źródło: UMWM