Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie w sprawie budowy nowego bloku operacyjnego

Spotkanie w sprawie budowy nowego bloku operacyjnego

Spotkanie w sprawie budowy nowego bloku operacyjnego

Zarząd Powiatu wspólnie z Dyrekcją Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowuje się do najważniejszej inwestycji szpitala jaką jest budowa nowoczesnego bloku operacyjnego.

W dniu 15 maja 2008r. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Najważniejszą sprawą jaką zajął się Zarząd w tym dniu była budowa nowoczesnego bloku operacyjnego. Oprócz Członków Zarządu w spotkaniu wzięli udział: Przewodniczący Rady Powiatu – Robert Kądzielawa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Bryk, Przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej -Lesław Wieczorek, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – Marian Szajor, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Andrzej Urbanik. Szpital był reprezentowany przez Dyrektora ZOZ-Marka Rogoża, Dyrektor ZOZ ds. Lecznictwa –Bogusławę Stanosz – Kościuszkiewicz, Kierownika Działu Technicznego – Wojciecha Kupca. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele firmy projektowej OTS zajmującej się opracowaniem dokumentacji technicznej związanej z budową bloku operacyjnego: Prezes firmy – Tadeusz Skokoń oraz pracownicy firmy - Teresa Strzyż i Jarosław Kraśnicki.

ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej podobnie jak wiele innych szpitali stanął przed koniecznością dostosowania się do ściśle określonych norm, które zaczną obowiązywać juz od 2012r. Jednym z wymogów jest posiadanie przez jednostki nowoczesnych bloków operacyjnych spełniających standardy unijne.

Celem spotkania było zapoznanie się Członków Zarządu oraz przedstawicieli Rady Powiatu z dwiema koncepcjami rozbudowy bloku operacyjnego, analiza ich zalet i wad oraz wstępna wycena realizacji inwestycji. Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie stwierdzili, że akceptowany przez poprzednią dyrekcję szpitala pomysł umieszczenia bloku operacyjnego w nadbudowanej w tym celu, piątej kondygnacji szpitala jest pomysłem absurdalnym.

Po pierwsze inwestycja ta byłaby droższa o kilka milionów złotych niż budowa nowego pawilonu, ponadto nielogicznym wydaje się wykonanie najpierw termomodernizacji ZOZ a następnie dobudowywanie kolejnej kondygnacji. Wadą tego pomysłu jest także konieczność doprowadzenia sieci ciepłowniczej, elektrycznej i innych aż na piąte piętro nowego bloku operacyjnego.

Wszyscy uczestnicy spotkania uznali, że najbardziej optymalnym wariantem realizacji tej inwestycji jest dobudowa nowego pawilonu od strony południowej połączonego łącznikiem z budynkiem głównym.

Ostateczna koncepcja budowy bloku operacyjnego zostanie przedstawiona i zatwierdzona przez Dyrekcję ZOZ oraz Zarząd Powiatu do końca czerwca br. Planuje się iż do końca tego roku zostanie opracowana pełna dokumentacja techniczna oraz że projekt uzyska pozwolenie na budowę.

Zarząd Powiatu wspólnie z Dyrekcją Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowuje się do najważniejszej inwestycji szpitala jaką jest budowa nowoczesnego bloku operacyjnego. W dniu 15 maja 2008r. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Najważniejszą sprawą jaką zajął się Zarząd w tym dniu była budowa nowoczesnego bloku operacyjnego. Oprócz Członków Zarządu w spotkaniu wzięli udział: Przewodniczący Rady Powiatu – Robert Kądzielawa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Bryk, Przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej -Lesław Wieczorek, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – Marian Szajor, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Andrzej Urbanik. Szpital był reprezentowany przez Dyrektora ZOZ-Marka Rogoża, Dyrektor ZOZ ds. Lecznictwa –Bogusławę Stanosz – Kościuszkiewicz, Kierownika Działu Technicznego – Wojciecha Kupca. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele firmy projektowej OTS zajmującej się opracowaniem dokumentacji technicznej związanej z budową bloku operacyjnego: Prezes firmy – Tadeusz Skokoń oraz pracownicy firmy - Teresa Strzyż i Jarosław Kraśnicki. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej podobnie jak wiele innych szpitali stanął przed koniecznością dostosowania się do ściśle określonych norm, które zaczną obowiązywać juz od 2012r. Jednym z wymogów jest posiadanie przez jednostki nowoczesnych bloków operacyjnych spełniających standardy unijne. Celem spotkania było zapoznanie się Członków Zarządu oraz przedstawicieli Rady Powiatu z dwiema koncepcjami rozbudowy bloku operacyjnego, analiza ich zalet i wad oraz wstępna wycena realizacji inwestycji. Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie stwierdzili, że akceptowany przez poprzednią dyrekcję szpitala pomysł umieszczenia bloku operacyjnego w nadbudowanej w tym celu, piątej kondygnacji szpitala jest pomysłem absurdalnym. Po pierwsze inwestycja ta byłaby droższa o kilka milionów złotych niż budowa nowego pawilonu, ponadto nielogicznym wydaje się wykonanie najpierw termomodernizacji ZOZ a następnie dobudowywanie kolejnej kondygnacji. Wadą tego pomysłu jest także konieczność doprowadzenia sieci ciepłowniczej, elektrycznej i innych aż na piąte piętro nowego bloku operacyjnego. Wszyscy uczestnicy spotkania uznali, że najbardziej optymalnym wariantem realizacji tej inwestycji jest dobudowa nowego pawilonu od strony południowej połączonego łącznikiem z budynkiem głównym. Ostateczna koncepcja budowy bloku operacyjnego zostanie przedstawiona i zatwierdzona przez Dyrekcję ZOZ oraz Zarząd Powiatu do końca czerwca br. Planuje się iż do końca tego roku zostanie opracowana pełna dokumentacja techniczna oraz że projekt uzyska pozwolenie na budowę.