1. Spotkanie w sprawie planu modernizacji drogi powiatowej na odcinku Szczucin- Kozłów tzw. "Nadwiślanki"

W środę 27.02.2008r. z inicjatywy Wójta Gminy Bolesław – Kazimierza Olearczyka odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Bolesław dotyczące planu modernizacji drogi powiatowej na odcinku Szczucin – Kozłów tzw. „Nadwiślanki". W spotkaniu udział wzięli: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, w zastepstwie Pani Wójt Gminy Gręboszów Krystyny Świętek – Sekretarz Danuta Górka, Radni Rady Powiatu Marian Szajor, Ryszard Morelewski, Jerzy Mleczko, Andrzej Urbanik oraz Przewodniczący Rad Gminnych Michał Ząbek i Franciszek Dymon. Starosta Dąbrowski zapoznał uczestników spotkania z informacją o stanie przygotowania projektu wniosku do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej, Schemat A Drogi o znaczeniu regionalnym. Wniosek zostanie złożony w terminie do 14 marca 2008r. Zarząd Powiatu oraz uczestnicy spotkania uznali, iż modernizację tej drogi należy potraktować priorytetowo. Droga ta jest drogą strategiczną w perspektywie budowy mostu na rzece Wiśle w Borusowej i z pewnością przyczyni się do rozwoju północnej części Powiatu Dąbrowskiego.