Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie w sprawie rozwoju regionalnego

Spotkanie w sprawie rozwoju regionalnego

Spotkanie w sprawie rozwoju regionalnego

Z inicjatywy Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego i Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów powiatowych, radnych samorządu wojewódzkiego i parlamentarzystów z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Romanem Ciepielą. Uczestniczyli w nim m.in. Prezydent Miasta Tarnów Ryszard Ścigała, Wicestarosta Gorlicki Witold Kochan, Posłowie Na Sejm RP Robert Pantera, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Woda, Rani Sejmiku Województwa Małopolskiego Krystyna Broda i Jacek Pilch.
Celem spotkania było wspólne zintegrowanie samorządów wschodniej części Małopolski oraz wypracowanie działań priorytetowych służących rozwojowi tego regionu. Jednym z głównych priorytetów jest lobbing i podjęcie działań w zakresie budowy infrastruktury komunikacyjnej drogowej jak i kolejowej łączącej północ Polski z południem poprzez modernizację i budowę dróg i linii kolejowych na odcinku Kielce – Busko Zdrój z przeprawą mostową przez Wisłę w miejscowości Borusowa poprzez Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Gorlice, w kierunku przejścia granicznego w Koniecznej.

Podczas spotkania ustalono, że w najbliższych dniach zostanie podpisane porozumienie 4 samorządów: Powiat dąbrowski, tarnowski, gorlicki i Miasto Tarnów dotyczące ustalenia priorytetowych zadań i podjęcia odpowiednich działań w celu integracji tych samorządów służącej rozwojowi regionalnemu.

Inicjatywa ta uzyskała pełną aprobatę a następne tego rodzaju spotkanie będzie organizowane już przez cztery samorządy.

Z inicjatywy Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego i Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów powiatowych, radnych samorządu wojewódzkiego i parlamentarzystów z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Romanem Ciepielą. Uczestniczyli w nim m.in. Prezydent Miasta Tarnów Ryszard Ścigała, Wicestarosta Gorlicki Witold Kochan, Posłowie Na Sejm RP Robert Pantera, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Woda, Rani Sejmiku Województwa Małopolskiego Krystyna Broda i Jacek Pilch.Celem spotkania było wspólne zintegrowanie samorządów wschodniej części Małopolski oraz wypracowanie działań priorytetowych służących rozwojowi tego regionu. Jednym z głównych priorytetów jest lobbing i podjęcie działań w zakresie budowy infrastruktury komunikacyjnej drogowej jak i kolejowej łączącej północ Polski z południem poprzez modernizację i budowę dróg i linii kolejowych na odcinku Kielce – Busko Zdrój z przeprawą mostową przez Wisłę w miejscowości Borusowa poprzez Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Gorlice, w kierunku przejścia granicznego w Koniecznej. Podczas spotkania ustalono, że w najbliższych dniach zostanie podpisane porozumienie 4 samorządów: Powiat dąbrowski, tarnowski, gorlicki i Miasto Tarnów dotyczące ustalenia priorytetowych zadań i podjęcia odpowiednich działań w celu integracji tych samorządów służącej rozwojowi regionalnemu. Inicjatywa ta uzyskała pełną aprobatę a następne tego rodzaju spotkanie będzie organizowane już przez cztery samorządy.