Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie Wspólnot Braterskich na Słowacji

Spotkanie Wspólnot Braterskich na Słowacji

Spotkanie Wspólnot Braterskich na Słowacji

Delegacja samorządowców z powiatu dąbrowskiego na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu miast partnerskich w gminie Golianovo na Słowacji.

Wspólnie z partnerskimi samorządami ze Słowacji, Ukrainy i Węgier rozmawiano na tematy związane z budowaniem wspólnej Europy w przyszłości, wzajemnej współpracy i solidarności między ludźmi i pokoleniami.
Podczas wspólnego spotkania rozmawiano również o kryzysie w Ukrainie. Zastępca Burmistrza Miasta Bałty Elena Frolova podziękowała partnerom z Polski i Słowacji za ofiarowaną pomoc dla walczącej Ukrainy. Na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka złożyła podziękowania dla mieszkańców i samorządów powiatu dąbrowskiego za przekazane karetki dla szpitala w Bałcie oraz dary, które trafiły do ukraińskich żołnierzy i potrzebujących mieszkańców tego miasta oraz przybyłych uchodźców z Ukrainy.

Delegacja samorządowców z powiatu dąbrowskiego na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu miast partnerskich w gminie Golianovo na Słowacji. Wspólnie z partnerskimi samorządami ze Słowacji, Ukrainy i Węgier rozmawiano na tematy związane z budowaniem wspólnej Europy w przyszłości, wzajemnej współpracy i solidarności między ludźmi i pokoleniami. Podczas wspólnego spotkania rozmawiano również o kryzysie w Ukrainie. Zastępca Burmistrza Miasta Bałty Elena Frolova podziękowała partnerom z Polski i Słowacji za ofiarowaną pomoc dla walczącej Ukrainy. Na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka złożyła podziękowania dla mieszkańców i samorządów powiatu dąbrowskiego za przekazane karetki dla szpitala w Bałcie oraz dary, które trafiły do ukraińskich żołnierzy i potrzebujących mieszkańców tego miasta oraz przybyłych uchodźców z Ukrainy. Pliki do pobrania Pobierz plik GOLIANOVO 2022 info_template_hu.pdf