1. Spotkanie z dyrektorami gimnazjów

Spotkanie z dyrektorami gimnazjów

W dniu 16 września 2014 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu powiatowego z dyrektorami szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Przewodniczący Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk przy współudziale Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Marioli Smolorz, Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusławy Molak oraz doradcy Krzysztofa Michalaka omówili planowane działania samorządu powiatowego dotyczące doradztwa zawodowego wśród uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Rola doradcy zawodowego jest niezwykle ważna w edukacji młodzieży gdyż pozwala pomóc młodym ludziom w odpowiednim ukierunkowaniu swoich predyspozycji dotyczących dalszego kształcenia i uzyskania takich kwalifikacji zawodowe, które będą pomagały w rozwoju osobistym i zawodowym mieszkańców naszego regionu.Podczas spotkania omówiono również potrzeby gimnazjalistów związane z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.