Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z Joanną Rusinek w MBP

Spotkanie z Joanną Rusinek w MBP

Spotkanie z Joanną Rusinek w MBP

Feryjną niespodzianką dla młodych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej było wtorkowe spotkanie 20 lutego br. z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Rusinek, którą przywitali w Dąbrowie Tarnowskiej zastępca burmistrza - Stanisław Ryczek wraz z dyrektor MBP - Anną Jastrzębiec-Witowską. Dla zgłoszonych uczestników artystka przeprowadziła warsztat literacko-plastyczny i opowiedziała nie tylko o sobie, ale i o tym "jak zostać bohaterem (literackim)".

W części praktycznej spotkania dzieci miały możliwość przeniesienia "twarzy" swoich ulubieńców z literatury i kultury popularnej na maski, które wykonywały pod kierunkiem zaproszonego gościa.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Feryjną niespodzianką dla młodych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej było wtorkowe spotkanie 20 lutego br. z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Rusinek, którą przywitali w Dąbrowie Tarnowskiej zastępca burmistrza - Stanisław Ryczek wraz z dyrektor MBP - Anną Jastrzębiec-Witowską. Dla zgłoszonych uczestników artystka przeprowadziła warsztat literacko-plastyczny i opowiedziała nie tylko o sobie, ale i o tym "jak zostać bohaterem (literackim)". W części praktycznej spotkania dzieci miały możliwość przeniesienia "twarzy" swoich ulubieńców z literatury i kultury popularnej na maski, które wykonywały pod kierunkiem zaproszonego gościa. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.   Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej