Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego

Spotkanie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego

Spotkanie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej obyło się spotkanie informacyjne dotyczące prezentacji inicjatyw i możliwości z jakich można skorzystać w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie. Z ramienia MARR w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Departamentów: Doradztwa i Programów Pomocowych, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Instrumentów Finansowych, Rozwoju Rynków Pracy, Marketingu i Promocji oraz Regionalnego Centrum Obsługi Inwestora. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, lokalnych instytucji na rzecz rozwoju, lokalnych zrzeszeń, stowarzyszeń przedsiębiorców a także przedsiębiorcy. 
Celem spotkania było przedstawienie informacji dotyczących dotacji ze środków Unii Europejskiej dla przedsiębiorców a także narzędzi finansowego wsparcia firm. Zaproszeni goście otrzymali informacje nt. programów szkoleniowych dla samorządów i przedsiębiorców oraz dowiedzieli się jak promować inwestycje na terenie powiatu. Nie zabrakło również informacji na temat programów Unii Europejskiej dotyczących m.in. promocji produktu regionalnego i opracowania strategii rozwoju. 
Największe zainteresowanie podczas spotkania wywołały informacje dotyczące bezpośredniego wsparcia finansowego firm i przedsiębiorstw z terenu powiatu. Mogą to być zakupy urządzeń, wyposażenia a nawet budowa hal przemysłowych. Istnieje również możliwość poręczeń kredytowych do 5 lat, dokonywanych przez MARR S.A. na dogodnych warunkach. Zainteresowani mogą korzystać również ze szkoleń z różnych zakresów działalności firm i instytucji. 
„Musimy zacieśnić współpracę między MARR S.A. i powiatem aby wspólnie pomóc firmom oraz instytucjom z naszego terenu, tak aby mogły uzyskać finansowe wsparcie. Docelowo zawrzemy umowę i porozumienie z MARR. S.A. o utworzeniu stałego punktu konsultacyjnego w Starostwie Powiatowym, który będzie służył mieszkańcom powiatu informacją i doradą” – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. 

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej obyło się spotkanie informacyjne dotyczące prezentacji inicjatyw i możliwości z jakich można skorzystać w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie. Z ramienia MARR w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Departamentów: Doradztwa i Programów Pomocowych, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Instrumentów Finansowych, Rozwoju Rynków Pracy, Marketingu i Promocji oraz Regionalnego Centrum Obsługi Inwestora. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, lokalnych instytucji na rzecz rozwoju, lokalnych zrzeszeń, stowarzyszeń przedsiębiorców a także przedsiębiorcy.  Celem spotkania było przedstawienie informacji dotyczących dotacji ze środków Unii Europejskiej dla przedsiębiorców a także narzędzi finansowego wsparcia firm. Zaproszeni goście otrzymali informacje nt. programów szkoleniowych dla samorządów i przedsiębiorców oraz dowiedzieli się jak promować inwestycje na terenie powiatu. Nie zabrakło również informacji na temat programów Unii Europejskiej dotyczących m.in. promocji produktu regionalnego i opracowania strategii rozwoju.  Największe zainteresowanie podczas spotkania wywołały informacje dotyczące bezpośredniego wsparcia finansowego firm i przedsiębiorstw z terenu powiatu. Mogą to być zakupy urządzeń, wyposażenia a nawet budowa hal przemysłowych. Istnieje również możliwość poręczeń kredytowych do 5 lat, dokonywanych przez MARR S.A. na dogodnych warunkach. Zainteresowani mogą korzystać również ze szkoleń z różnych zakresów działalności firm i instytucji.  „Musimy zacieśnić współpracę między MARR S.A. i powiatem aby wspólnie pomóc firmom oraz instytucjom z naszego terenu, tak aby mogły uzyskać finansowe wsparcie. Docelowo zawrzemy umowę i porozumienie z MARR. S.A. o utworzeniu stałego punktu konsultacyjnego w Starostwie Powiatowym, który będzie służył mieszkańcom powiatu informacją i doradą” – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.