Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z Ministrem Zdrowia

Spotkanie z Ministrem Zdrowia

Spotkanie z Ministrem Zdrowia

Wczoraj delegacja Powiatu Dąbrowskiego udała się do Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim spotkali się Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, a także Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasz Węgrzyn wraz z Zastępcą Waldemarem Weryńskim. W spotkaniu uczestniczyły również Posłanki na Sejm RP Anna Pieczarka i Józefa Szczurek-Żelazko.

W resorcie zdrowia rozmawiano między innymi o funkcjonowaniu Szpitala im. S. Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej w okresie przekształcenia go na jednoimienny, jak i obecnie. Tematem rozmów były też ostatnie i bieżące inwestycje, a przede wszystkim plany dalszej rozbudowy i unowocześniania szpitala. Nie zabrakło pytań Ministra o sytuację finansową i kadrową placówki, a także zapotrzebowanie na sprzęt medyczny i wyposażenie.

Dziękując za rzeczowe spotkanie, samorządowcy zaprosili Ministra Zdrowia do odwiedzenia naszego regionu w szczególności ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wczoraj delegacja Powiatu Dąbrowskiego udała się do Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim spotkali się Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, a także Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasz Węgrzyn wraz z Zastępcą Waldemarem Weryńskim. W spotkaniu uczestniczyły również Posłanki na Sejm RP Anna Pieczarka i Józefa Szczurek-Żelazko. W resorcie zdrowia rozmawiano między innymi o funkcjonowaniu Szpitala im. S. Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej w okresie przekształcenia go na jednoimienny, jak i obecnie. Tematem rozmów były też ostatnie i bieżące inwestycje, a przede wszystkim plany dalszej rozbudowy i unowocześniania szpitala. Nie zabrakło pytań Ministra o sytuację finansową i kadrową placówki, a także zapotrzebowanie na sprzęt medyczny i wyposażenie. Dziękując za rzeczowe spotkanie, samorządowcy zaprosili Ministra Zdrowia do odwiedzenia naszego regionu w szczególności ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej.