Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z poezją w WTZ

Spotkanie z poezją w WTZ

Spotkanie z poezją w WTZ

Dnia 17 stycznia br. w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" gościła poetka Barbara Wójcik, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Jej dorobek literacki to m.in.: tomik poezji "Słowa najcichsze", zbiór refleksji "Krajobraz Bogiem znaczony", praca zbiorowa o życiu Stefanii Łąckiej "Żyje wśród nas". Pani Wójcik jest współautorką zbioru modlitw "Krzyż Chrystusa - szkoła miłości", teksty "Posyłam Ci życzenia dużo radości" i "Posyłam Ci najserdeczniejsze życzenia". Związana jest od kilku lat z czasopismem "Żyjmy Ewangelią". Publikuje artykuły w "Wychowawcy", "Źródle" i "Kurierze Dąbrowskim".

Artystka zapoznała słuchaczy ze swoją twórczością literacką, mieliśmy przyjemność wysłuchania recytacji wierszy przez autorkę, nasi uczestnicy byli zachwyceni poezją, pani Barbary, dała się poznać jako poetka pogodnej kontemplacji świata, pochylającego się nad tajemnicą miłości, piękna i prawdy. Była to również okazja do odkrycia nowych zdolności wśród naszych podopiecznych, okazało się bowiem że Grzesiu z pracowni muzycznej pisał wiersze. Spotkanie było więc dla niego inspiracją powrócenia do własnej twórczości literackiej. Autorka opowiadała o początkach swojego pisania wierszy, o wielu sytuacjach z życia, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz planach na przyszłość. Całe spotkanie obfitowało w wiele anegdot z jej życia, które autorka potrafiła przekazać w niezwykle żywiołowy sposób. Pogodna, energiczna, pełna humoru. Pani profesor Stanisława Jastrząb, wiceprezes Stowarzyszeni przybliżyła nam postać Pani Barbary Wójcik jako aktywnego działacza na rzecz osób potrzebujących, zawsze otwartej, wrażliwej i chętnej do niesienia pomocy. Na zakończenie Pan Kierownik warsztatów mgr Ryszard Micek podziękował poetce za spotkanie, które było okazją do refleksji oraz poszukiwań wartości. Natomiast Grzesiu wręczył bukiet kwiatów w imieniu uczestników spotkania. Duże zainteresowanie, którym wykazali się uczestnicy spotkania zachęciło także autorkę do zaproszenia nas m.in. na spektakl teatralny i zajęcia plastyczne w Gimnazjum w Oleśnie, które przyjęliśmy z dużym zadowoleniem.

opracowanie: WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 17 stycznia br. w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" gościła poetka Barbara Wójcik, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Jej dorobek literacki to m.in.: tomik poezji "Słowa najcichsze", zbiór refleksji "Krajobraz Bogiem znaczony", praca zbiorowa o życiu Stefanii Łąckiej "Żyje wśród nas". Pani Wójcik jest współautorką zbioru modlitw "Krzyż Chrystusa - szkoła miłości", teksty "Posyłam Ci życzenia dużo radości" i "Posyłam Ci najserdeczniejsze życzenia". Związana jest od kilku lat z czasopismem "Żyjmy Ewangelią". Publikuje artykuły w "Wychowawcy", "Źródle" i "Kurierze Dąbrowskim". Artystka zapoznała słuchaczy ze swoją twórczością literacką, mieliśmy przyjemność wysłuchania recytacji wierszy przez autorkę, nasi uczestnicy byli zachwyceni poezją, pani Barbary, dała się poznać jako poetka pogodnej kontemplacji świata, pochylającego się nad tajemnicą miłości, piękna i prawdy. Była to również okazja do odkrycia nowych zdolności wśród naszych podopiecznych, okazało się bowiem że Grzesiu z pracowni muzycznej pisał wiersze. Spotkanie było więc dla niego inspiracją powrócenia do własnej twórczości literackiej. Autorka opowiadała o początkach swojego pisania wierszy, o wielu sytuacjach z życia, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz planach na przyszłość. Całe spotkanie obfitowało w wiele anegdot z jej życia, które autorka potrafiła przekazać w niezwykle żywiołowy sposób. Pogodna, energiczna, pełna humoru. Pani profesor Stanisława Jastrząb, wiceprezes Stowarzyszeni przybliżyła nam postać Pani Barbary Wójcik jako aktywnego działacza na rzecz osób potrzebujących, zawsze otwartej, wrażliwej i chętnej do niesienia pomocy. Na zakończenie Pan Kierownik warsztatów mgr Ryszard Micek podziękował poetce za spotkanie, które było okazją do refleksji oraz poszukiwań wartości. Natomiast Grzesiu wręczył bukiet kwiatów w imieniu uczestników spotkania. Duże zainteresowanie, którym wykazali się uczestnicy spotkania zachęciło także autorkę do zaproszenia nas m.in. na spektakl teatralny i zajęcia plastyczne w Gimnazjum w Oleśnie, które przyjęliśmy z dużym zadowoleniem. opracowanie: WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej