Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie z Premierem RP Mateuszem Morawieckim

Spotkanie z Premierem RP Mateuszem Morawieckim

Spotkanie z Premierem RP Mateuszem Morawieckim

Wczoraj, na zaproszenie Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, samorządowcy z powiatu dąbrowskiego uczestniczyli w konferencji z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.  

Premier RP ogłosił nowy nabór w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który będzie skierowany do wszystkich jednostek i ich związków. Są to kolejne środki na inwestycje odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Dotychczas w ramach tego programu do samorządów z małopolski trafiło blisko 5 mln zł.

– Chcemy wyciągnąć Polskę z jej marazmu w wielu miejscach. Staramy się robić wszystko, aby Polacy mogli być z niej dumni – w każdym jej zakątku. Te inwestycje to nie tylko transparentność, dostępność i powszechność. To inwestycje, które są dowodem, że nasza polityka jest sprawiedliwa wobec mieszkańców każdej miejscowości. Proste procedury, uczciwe mechanizmy, pieniądze dla wszystkich: to jest w skrócie nasz program inwestycji z polską flagą – mówił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził również listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał ponad 1 mln zł na remont drogi powiatowej nr 1317K w miejscowościach Borki, Załuże i Słupiec.

Powiśle Dąbrowskie reprezentowali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos oraz Prezes Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat.

 

Wczoraj, na zaproszenie Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, samorządowcy z powiatu dąbrowskiego uczestniczyli w konferencji z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.   Premier RP ogłosił nowy nabór w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który będzie skierowany do wszystkich jednostek i ich związków. Są to kolejne środki na inwestycje odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Dotychczas w ramach tego programu do samorządów z małopolski trafiło blisko 5 mln zł. – Chcemy wyciągnąć Polskę z jej marazmu w wielu miejscach. Staramy się robić wszystko, aby Polacy mogli być z niej dumni – w każdym jej zakątku. Te inwestycje to nie tylko transparentność, dostępność i powszechność. To inwestycje, które są dowodem, że nasza polityka jest sprawiedliwa wobec mieszkańców każdej miejscowości. Proste procedury, uczciwe mechanizmy, pieniądze dla wszystkich: to jest w skrócie nasz program inwestycji z polską flagą – mówił szef rządu. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził również listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał ponad 1 mln zł na remont drogi powiatowej nr 1317K w miejscowościach Borki, Załuże i Słupiec. Powiśle Dąbrowskie reprezentowali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos oraz Prezes Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat.