Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym – konkurs recytatorski

Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym – konkurs recytatorski

Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym – konkurs recytatorski

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pn. „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”.

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Samorząd Województwa Małopolskiego, chcąc wpisać się w jego obchody organizuje konkurs dla uczniów, którego celem jest popularyzacja kultury obcowania z tekstem literackim wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego.

Zadanie konkursowe polega na recytacji dwóch polskich utworów romantycznych z okresu 1822-1863,a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty.

Szkoła rejestruje udział poprzez formularz online do 30 września 2022 r.

Więcej informacji można uzyskać:

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
malopolski.konkurs.recytatorski@pbw.edu.pl
Telefon: 12 427 33 77 w. 24

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Pliki do pobrania

Pobierz plik Regulamin.pdf

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pn. „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”. 200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Samorząd Województwa Małopolskiego, chcąc wpisać się w jego obchody organizuje konkurs dla uczniów, którego celem jest popularyzacja kultury obcowania z tekstem literackim wśród dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Zadanie konkursowe polega na recytacji dwóch polskich utworów romantycznych z okresu 1822-1863,a łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Patronat honorowy nad konkursem objęła Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty. Szkoła rejestruje udział poprzez formularz online do 30 września 2022 r. Więcej informacji można uzyskać: Wydział Informacyjno-Bibliograficzny malopolski.konkurs.recytatorski@pbw.edu.pl Telefon: 12 427 33 77 w. 24 Zachęcamy do wzięcia udziału! Pliki do pobrania Pobierz plik Regulamin.pdf