Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Staże dla uczniów w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce"

Staże dla uczniów w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce"

Staże dla uczniów w ramach projektu

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” Powiat Dąbrowski realizuje nową formę wsparcia- staże w przedsiębiorstwach. Celem realizacji staży  jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy.

W ramach projektu, w okresie wakacyjnym 38 uczniów i uczennic korzystało z oferty czterotygodniowych staży w przedsiębiorstwach w branży rolno-przetwórczej, budowlanej, mechaniczno- mechatronicznej, turystyczno- gastronomicznej oraz usługowej. Z uczestnictwa w stażu skorzystali uczniowie i uczennice ze szkół panadgimnazjalnych kształcących zawodowo: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Za udział w stażu uczniowie otrzymali stypendium stażowe, natomiast przedsiębiorcy otrzymali refundację kosztów wynagrodzenia opiekunów stażu oraz kosztów odzieży i obuwia roboczego stażysty. Korzyści wyniesionych z odbytych staży jest bardzo wiele. Jedną z nich jest bez wątpienia zdobycie nowych umiejętności i poznanie specyfiki danego zawodu. Uczniowie  mieli okazję zastosować w miejscu pracy wiedzę, którą zdobywają w szkole oraz poznać swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe. Wszyscy uczniowie po odbyciu staży otrzymali stosowne certyfikaty.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym 30 uczniów i uczennic korzystało również z oferty dodatkowych, dwutygodniowych praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach w branży rolno- przetwórczej, budowlanej, usługowej, mechaniczno- mechatronicznej oraz turystyczno gastronomicznej.

Już w najbliższym czasie w ramach projektu uczniowie będą uczestniczyli w kursie brukarz oraz nowoczesne techniki wykończeniowe, a także w stażach- wizytach zawodoznawczych.

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty bezpłatnych kursów, dodatkowych  zajęć z przedmiotów kluczowych (matematyka, język obcy zawodowy, technologia informacyjna, geografia, fizyka) oraz doradztwa edukacyjno- zawodowego.

Zainteresowanych zachęcamy do udziału, w szczególności zapraszamy kobiety.

Biuro projektu:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

tel.146422135
e-mail: edukacja@powiatdabrowski.pl

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” Powiat Dąbrowski realizuje nową formę wsparcia- staże w przedsiębiorstwach. Celem realizacji staży  jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy. W ramach projektu, w okresie wakacyjnym 38 uczniów i uczennic korzystało z oferty czterotygodniowych staży w przedsiębiorstwach w branży rolno-przetwórczej, budowlanej, mechaniczno- mechatronicznej, turystyczno- gastronomicznej oraz usługowej. Z uczestnictwa w stażu skorzystali uczniowie i uczennice ze szkół panadgimnazjalnych kształcących zawodowo: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Za udział w stażu uczniowie otrzymali stypendium stażowe, natomiast przedsiębiorcy otrzymali refundację kosztów wynagrodzenia opiekunów stażu oraz kosztów odzieży i obuwia roboczego stażysty. Korzyści wyniesionych z odbytych staży jest bardzo wiele. Jedną z nich jest bez wątpienia zdobycie nowych umiejętności i poznanie specyfiki danego zawodu. Uczniowie  mieli okazję zastosować w miejscu pracy wiedzę, którą zdobywają w szkole oraz poznać swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe. Wszyscy uczniowie po odbyciu staży otrzymali stosowne certyfikaty. Podobnie jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym 30 uczniów i uczennic korzystało również z oferty dodatkowych, dwutygodniowych praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach w branży rolno- przetwórczej, budowlanej, usługowej, mechaniczno- mechatronicznej oraz turystyczno gastronomicznej. Już w najbliższym czasie w ramach projektu uczniowie będą uczestniczyli w kursie brukarz oraz nowoczesne techniki wykończeniowe, a także w stażach- wizytach zawodoznawczych. Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty bezpłatnych kursów, dodatkowych  zajęć z przedmiotów kluczowych (matematyka, język obcy zawodowy, technologia informacyjna, geografia, fizyka) oraz doradztwa edukacyjno- zawodowego. Zainteresowanych zachęcamy do udziału, w szczególności zapraszamy kobiety. Biuro projektu: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej tel.146422135 e-mail: edukacja@powiatdabrowski.pl