1. Staże dla uczniów w ramach projektu, pn. „Powiatowe Centrum Kompetencji Zawodowych”

Staże dla uczniów w ramach projektu, pn.  „Powiatowe Centrum Kompetencji Zawodowych”

W ramach projektu „Powiatowe Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Powiat Dąbrowski realizuje staże zawodowe w przedsiębiorstwach. Celem realizacji staży  jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy. Staże odbywają się od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018. W okresie wakacyjnym 75 uczniów i uczennic korzysta z oferty czterotygodniowych staży w przedsiębiorstwach w branży mechaniczno – mechatronicznej, budowlanej, elektryczno – elektronicznej, rolno-przetwórczej oraz usługowej. Z uczestnictwa w stażu korzystają uczniowie i uczennice ze szkół panadgimnazjalnych kształcących zawodowo: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.   Korzyści wyniesionych z odbytych staży będzie bardzo wiele. Jedną z nich będzie bez wątpienia zdobycie nowych umiejętności i poznanie specyfiki danego zawodu. Uczniowie będą mieli okazję zastosować w miejscu pracy wiedzę, którą zdobywają w szkole oraz poznać swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe. Wszyscy uczniowie po odbyciu staży otrzymają stosowne certyfikaty.