Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Staże - wizyty zawodoznawcze

Staże - wizyty zawodoznawcze

Staże - wizyty zawodoznawcze

W listopadzie i grudniu br. roku 241 uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych powiatu dąbrowskiego, uczestniczyło w bezpłatnych stażach i wizytach zawodoznawczych realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach tych wyjazdów uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, NBP, Parlament, a także krakowskie centra handlowe: M1, IKEA, Makro oraz Bonarka.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wyjechała do PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna Oddział w Solinie i Skansenu Etnograficznego- budownictwa ludowego w Sanoku. Uczniowie tej szkoły zwiedzili Gniezno a także uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. Będąc w Poznaniu zobaczyli Stadion Narodowy.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie udali się do Wilk Elektronik S.A. w Łaziskach Górnych oraz do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego WSK Rzeszów. W trakcie tego wyjazdu zapoznali się z funkcjonowaniem współczesnego zakładu, poznali strukturę organizacyjną firmy i jej działalność na rynku, tradycyjne sposoby organizacji pracy. Zaznajomili się również z nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi stosowanymi w nowoczesnych zakładach pracy oraz znaczeniem współdziałania pracodawców i pracowników. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z nowymi technologiami w funkcjonującymi w tej branży a także poznali zawody funkcjonujące w firmie.

Już na początku nowego roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących zawodowo, w ramach naszego projektu, będą mogli uczestniczyć w kursach zawodowych: ECDL Core, księgowe programy komputerowe, pracownik obsługi hotelowej/ recepcjonista, sekretarsko- asystencki, obsługa kas fiskalnych i fakturowania, kelner- barman. Wszystkie proponowane kursy są bezpłatne.

Chętnych zapraszamy do udziału.

Biuro projektu:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

tel.146422135
e-mail: edukacja@powiatdabrowski.pl

W listopadzie i grudniu br. roku 241 uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych powiatu dąbrowskiego, uczestniczyło w bezpłatnych stażach i wizytach zawodoznawczych realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach tych wyjazdów uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, NBP, Parlament, a także krakowskie centra handlowe: M1, IKEA, Makro oraz Bonarka. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wyjechała do PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna Oddział w Solinie i Skansenu Etnograficznego- budownictwa ludowego w Sanoku. Uczniowie tej szkoły zwiedzili Gniezno a także uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. Będąc w Poznaniu zobaczyli Stadion Narodowy. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie udali się do Wilk Elektronik S.A. w Łaziskach Górnych oraz do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego WSK Rzeszów. W trakcie tego wyjazdu zapoznali się z funkcjonowaniem współczesnego zakładu, poznali strukturę organizacyjną firmy i jej działalność na rynku, tradycyjne sposoby organizacji pracy. Zaznajomili się również z nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi stosowanymi w nowoczesnych zakładach pracy oraz znaczeniem współdziałania pracodawców i pracowników. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z nowymi technologiami w funkcjonującymi w tej branży a także poznali zawody funkcjonujące w firmie. Już na początku nowego roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących zawodowo, w ramach naszego projektu, będą mogli uczestniczyć w kursach zawodowych: ECDL Core, księgowe programy komputerowe, pracownik obsługi hotelowej/ recepcjonista, sekretarsko- asystencki, obsługa kas fiskalnych i fakturowania, kelner- barman. Wszystkie proponowane kursy są bezpłatne. Chętnych zapraszamy do udziału. Biuro projektu:Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej tel.146422135e-mail: edukacja@powiatdabrowski.pl