Stan zagrożenia
Awaria w elektrowni jądrowej na Słowacji, śnieżyce, powódź, wypadek autocysterny z amoniakiem na drodze w Smęgorzowie - akcje ratunkowe przy tego typu zdarzeniach ćwiczyli członkowie obrony cywilnej z Dąbrowy Tarnowskiej i tamtejszego powiatu. Były to pierwsze, zakrojone na tak wielką skalę, szkolenia w województwie małopolskim.
W założeniu chodziło nie tylko o przećwiczenie akcji ratunkowej, sposobów alarmowania i organizowania ewakuacji osób zagrożonych, ale także sprawdzenie współpracy służb gminnych i powiatowych. Przewidziano nie tylko część teoretyczną (w postaci wykładu o procedurach alarmowych i ratunkowych oraz przedstawienia zagrożeń na jakie narażone są miasto i powiat), ale także praktyczną. Między innymi na parkingu w pobliżu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego utworzono wzorcowy posterunek drużyny wykrywania i alarmowania. Sprawdzono również działanie wszystkich miejskich syren alarmowych.
- Zarówno służby miejskie, jak i powiatowe zasłużyły na wysoką ocenę. Były to ważne ćwiczenia, na ich podstawie opracowane zostaną pewne wzorce, które wykorzystane zostaną przy podobnych symulacjach w innych powiatach województwa. W Dąbrowie Tarnowskiej zainaugurowano bowiem cykl takich ćwiczeń - mówi Józef Rajchel, kierownik oddziału zamiejscowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Źródło: Gazeta Krakowska
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5