Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Stan zagrożenia

Stan zagrożenia

Awaria w elektrowni jądrowej na Słowacji, śnieżyce, powódź, wypadek autocysterny z amoniakiem na drodze w Smęgorzowie - akcje ratunkowe przy tego typu zdarzeniach ćwiczyli członkowie obrony cywilnej z Dąbrowy Tarnowskiej i tamtejszego powiatu. Były to pierwsze, zakrojone na tak wielką skalę, szkolenia w województwie małopolskim.

W założeniu chodziło nie tylko o przećwiczenie akcji ratunkowej, sposobów alarmowania i organizowania ewakuacji osób zagrożonych, ale także sprawdzenie współpracy służb gminnych i powiatowych. Przewidziano nie tylko część teoretyczną (w postaci wykładu o procedurach alarmowych i ratunkowych oraz przedstawienia zagrożeń na jakie narażone są miasto i powiat), ale także praktyczną. Między innymi na parkingu w pobliżu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego utworzono wzorcowy posterunek drużyny wykrywania i alarmowania. Sprawdzono również działanie wszystkich miejskich syren alarmowych.
- Zarówno służby miejskie, jak i powiatowe zasłużyły na wysoką ocenę. Były to ważne ćwiczenia, na ich podstawie opracowane zostaną pewne wzorce, które wykorzystane zostaną przy podobnych symulacjach w innych powiatach województwa. W Dąbrowie Tarnowskiej zainaugurowano bowiem cykl takich ćwiczeń - mówi Józef Rajchel, kierownik oddziału zamiejscowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: Gazeta Krakowska

Awaria w elektrowni jądrowej na Słowacji, śnieżyce, powódź, wypadek autocysterny z amoniakiem na drodze w Smęgorzowie - akcje ratunkowe przy tego typu zdarzeniach ćwiczyli członkowie obrony cywilnej z Dąbrowy Tarnowskiej i tamtejszego powiatu. Były to pierwsze, zakrojone na tak wielką skalę, szkolenia w województwie małopolskim. W założeniu chodziło nie tylko o przećwiczenie akcji ratunkowej, sposobów alarmowania i organizowania ewakuacji osób zagrożonych, ale także sprawdzenie współpracy służb gminnych i powiatowych. Przewidziano nie tylko część teoretyczną (w postaci wykładu o procedurach alarmowych i ratunkowych oraz przedstawienia zagrożeń na jakie narażone są miasto i powiat), ale także praktyczną. Między innymi na parkingu w pobliżu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego utworzono wzorcowy posterunek drużyny wykrywania i alarmowania. Sprawdzono również działanie wszystkich miejskich syren alarmowych.- Zarówno służby miejskie, jak i powiatowe zasłużyły na wysoką ocenę. Były to ważne ćwiczenia, na ich podstawie opracowane zostaną pewne wzorce, które wykorzystane zostaną przy podobnych symulacjach w innych powiatach województwa. W Dąbrowie Tarnowskiej zainaugurowano bowiem cykl takich ćwiczeń - mówi Józef Rajchel, kierownik oddziału zamiejscowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Źródło: Gazeta Krakowska