1. Starosta Dąbrowski nagrodził dzielnego chłopca

Starosta Dąbrowski nagrodził dzielnego chłopca

W dniu 11 lutego 2009r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski wręczył ośmioletniemu Oktawianowi Majchrowiczowi dyplom uznania za dzielna postawę i przykładne zachowanie w sytuacji zagrożenia życia drugiego człowieka oraz drobne upominki. Oktawian uratował swoja mamę dzwoniąc pod numer 112. Dzięki profesjonalnej reakcji dyżurnego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz temu że w Powiecie Dąbrowskim działa stanowisko do obsługi telefonu alarmowego 112 można było udzielić szybkiej pomocy lekarskiej mamie Oktawiana.Chłopiec został również wyróżniony za swoja postawę przez Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Adama Rzemińskiego w postaci dużej maskotki - misia strażaka.